Gå til innhold
Hundesonen.no

Sjekketriks


Martine

Recommended Posts

Skrevet

Foreldra dine må være flinke til å bake for du har så fine brød!

(Ærlig talt.. Den egner seg kun under slike tråder som dette...)

Skrevet

Alle de der "gjorde det vondt når du falt ned fra himmelen?" Liker dem ikke en plass! Må da gå an å finne på noe selv!

Skrevet

De her er dårlige:

"Hvordan vil du ha dine egg - befruktet?"

"Har du noe norsk/pakistansk i deg? Har du lyst på litt?"

"Jeg kan gjøre armhevninger med tunga mi."

"Klærne din ville tatt seg flott ut på soveromsgulvet mitt."

Må bare ha med denne (Den er så søt ;) ):

"Jeg har mistet telefonnummeret mitt, kan jeg få ditt?" og "If I could rearrange the alphabet I'd put U and I together."

Skrevet

"Hvis ikke du gidder å bli med meg hjem og ligge med meg i kveld skal jeg **** ikke snakke med deg igjen heller" :rolleyes: Ja, kjære deg, DET gjorde susen. Akkurat sånn får du meg med hjem altså.. (nei, vi var ikke sammen)..

Og, på danskebåten: "skal vi gå ut og leke Jack og Rose i Titanic?" Ehhe.. Joa.. Du er klar over at han dør til slutt, eller? Dessuten gamle, fulle menn med giftering på fingeren: "Du er den peeneste jeg har schett i kveld assa" Jo, tusen takk du.

Skrevet

-Fine sko, skal vi pule? det er jo en klassiker... :icon_fun:

andre, hmmm...

jo, en! han kommer bak og tar tak i jakka mi, og vrenger den så han ser merket.. -"ah, just as I thought.. made in heaven..." jaja liksom...

nei jeg vet ikke jeg.. litt lenge siden jeg ble sjekket opp nå <_<

Edit: en til;

"hey, whats the drop-rate on your pants?"

(for de som spiller wow...)

Skrevet

Kan vel ikke kalle det dårlig, ettersom jeg ble sammen med fyren som brukte det, men... :)

"Lukter det klorofyll av den filla her?" lol.gif

Ellers har kompisen min en han tar til stadighet "Er det greit om jeg antaster deg, eller vil du ha litt mer å drikke?" :)

Skrevet
"Hvis ikke du gidder å bli med meg hjem og ligge med meg i kveld skal jeg **** ikke snakke med deg igjen heller" :rolleyes: Ja, kjære deg, DET gjorde susen. Akkurat sånn får du meg med hjem altså.. (nei, vi var ikke sammen)..

Og, på danskebåten: "skal vi gå ut og leke Jack og Rose i Titanic?" Ehhe.. Joa.. Du er klar over at han dør til slutt, eller? Dessuten gamle, fulle menn med giftering på fingeren: "Du er den peeneste jeg har schett i kveld assa" Jo, tusen takk du.

Haha, verste! :)

Skrevet
Foreldra dine må være flinke til å bake for du har så fine brød!

(Ærlig talt.. Den egner seg kun under slike tråder som dette...)

He he he, nattog minner strømmer på!

Guest Just me!!
Skrevet
Kan vel ikke kalle det dårlig, ettersom jeg ble sammen med fyren som brukte det, men... :)

"Lukter det klorofyll av den filla her?" lol.gif

Altså.. Den tog eg ikkje. :)

Skrevet
Altså.. Den tog eg ikkje. :)

LOL. Det er ikke rart, skulle stå kloroform, ikke klorofyll shy.gif Går litt for fort iblandt...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...