Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

ja jeg lurte på om noen vet noe om andre kulturer? hvor som helst i verden=) jeg velger ut korea jeg da, jeg har en kjempegod vennine i korea( brevenn) og hun har lært meg veldig mye om korea, jeg har blandt annet lært noen av reglene dem må følge:

-dem har ikke lov og gå ut av kantina før alle er ferdig og spise

-dem får ikke lov å røyke snuse etc(skolens område)

-viss lærern tar dem i å jukse på prøven blir dem utvist fra skolen

-viss dem får dårlige karakterer vannærer dem familien

-det er veldig viktig og være høflig med matbordet, viss bestemor er på besøk skal hun ALLTID ta i skjeen/spisepinnene først.

-strengt forbudt og legge bestikket oppå matfatet når du spiser med foreldrene,fint selskap besteforeldre.

og noe som er veldig morsomt i korea eller som jeg har fått intrykk av er at dem er kjempe høflige der=) er du invitert til en koreansk familie på middag spør dem alltid om du vil ha mere mat enda du er forsynt, dem er redd du skal"sulte".

når du gifter deg i korea er det veldig viktig og være en god svigerdatter for om du ikke er det blir du "fryst" ut av familien.

Dem har også et veldig tett bånd i vennskap i korea, alle er vennlige og glade. noe jeg syns var litt morsomt er at jeg skrev med en gutt fra korea på msn, jeg ble så paff da han brukte sånne søte smileys med hjerter og sånt og snakket skikkelig snillt og var skikkelig snill med meg. jeg ble veldig paff siden her jeg bor,blir guttene stemplet homo om dem klemmer hverandre, bruker rosa skrift, eller har søte smileys på msn. så jeg ble veldig paff da jeg så det, jeg er helt forelsket i dette landet<3 kanskje jeg skrev litt mye men ville bare dele. har dere noen kulturer dere vet om som dere vil fortelle om? :ermm:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...