Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Hvem er du inne på Furry Paws?

Vis du ikke vet hva furry paws er så er det et hundespill.

I den gamle tråden som var her har jeg lagt til mange på venne listen min, men det kan være det er kommet noen nye nå.

Jeg heter BlondiePondie(#348942)

og oppdretter papillon. Har nettopp begynt igjen etter en lang pause.

Kennelen min heter FrynseMusen.

Så lurer jeg litt på ossen man får sånn bakgrunn og slik på kennel profilen osv.

Noen som vet?

Lurer også på ossen man kan ha sånt bilde som navn om dere skjønner.

Ingen som kan hjelpe meg eller er alle Furry paws medlemmene på ferie?

*Dobbelpost, mod Nina*

  • Svar 84
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Noen av oss jobber også i påska. :ermm:

Er Nirm (overraskende nok...) der, #66717.

Tag kan du ha om du har en elite konto. Det koster 40 FPP for et år, $20 (det er noe over 100 NOK).

Kennelprofilene lages ved hjelp av html koding. Er mange der som lager layout til deg til varierende pris, eller du kan sette deg ned og lære deg html koding selv.

Guest Jonna
Skrevet

Jeg heter Hexa der og har konto #69349

Jeg har Kelpie, Briard og ett par Welsh Corgi Cardigan som maskotter.

Guest Jonna
Skrevet
Hva er kennel prefix?

Det er navnet som blir "låst" til hunden du avler i din kennel. MIn prefix er ~Ulv , men kennelen heter Myrulven.

Edit: også hunder du kjøper i butikken eller hunder som ikke har fått prefix fra annen kennel kan få ditt prefix

Skrevet
Noen av oss jobber også i påska. :P

Er Nirm (overraskende nok...) der, #66717.

Tag kan du ha om du har en elite konto. Det koster 40 FPP for et år, $20 (det er noe over 100 NOK).

Kennelprofilene lages ved hjelp av html koding. Er mange der som lager layout til deg til varierende pris, eller du kan sette deg ned og lære deg html koding selv.

Hva slags pris, Furry paws sine penger liksom det som jeg tjener der inne eller ortlige penger, liksom hva tar de som kan lage sånn kennelprofil?

EDIT: ser at du hadde en skikkelig fin side, kanskje du kan hjepe meg :ermm:

Skrevet
Hva slags pris, Furry paws sine penger liksom det som jeg tjener der inne eller ortlige penger, liksom hva tar de som kan lage sånn kennelprofil?

EDIT: ser at du hadde en skikkelig fin side, kanskje du kan hjepe meg :ermm:

De selges både for FPD, FPP og $ de layoutene. Noen dyrere enn andre (jo rikere spillerne blir der inne, jo mer koster det meste...).

Kan sikkert hjelpe deg, men da må du ha litt tålmodighet. :P

Skrevet
De selges både for FPD, FPP og $ de layoutene. Noen dyrere enn andre (jo rikere spillerne blir der inne, jo mer koster det meste...).

Kan sikkert hjelpe deg, men da må du ha litt tålmodighet. :ermm:

Den trenger ikke å være så utrolig mye innpå der, vil bare ha et bildet øverst(banner lignende sak, har laget en) og en bakgrunn, og et bilde på navnet mitt.

i183029152_18480_2.gif

Der er banneret som skal være øverst på siden.

Om du klarer det kan det være litt større ellers så kan jeg lage det større.

Bakgrunnen på siden kan være svart.

Bilde som navn lager jeg selv.

Skrevet
Den trenger ikke å være så utrolig mye innpå der, vil bare ha et bildet øverst(banner lignende sak, har laget en) og en bakgrunn, og et bilde på navnet mitt.

...

Der er banneret som skal være øverst på siden.

Om du klarer det kan det være litt større ellers så kan jeg lage det større.

Bakgrunnen på siden kan være svart.

Bilde som navn lager jeg selv.

Det banneret vil bli litt lite. Forstørres det vil det nok bli mer uttydelig. Men får ikke gjort noe før tidligst onsdag neste uke (jobber...).

Skrevet

ossen mener du inn på show?

se på, det går ikke eller melde deg på?

vis du skal melde deg på så går du på atlas, så på den store pokalen også fyller du ut.

Vis jeg har en tegning av papillon som jeg vil at folk kan bruke som bilde, ossen kan jeg "ligge den ut" på furry paws?

Guest Jonna
Skrevet
PÅ hvilken side er det man finner ut hvilken hundesport som passer best til hunden sin?

Her kan du finne ut hvilket show som passer best.

Her kan dere, om hundene er gentestes, sjekke om den kombinasjonen kommer til å produsere bra valper.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...