Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws


MegaMarie

Recommended Posts

Hvem er du inne på Furry Paws?

Vis du ikke vet hva furry paws er så er det et hundespill.

I den gamle tråden som var her har jeg lagt til mange på venne listen min, men det kan være det er kommet noen nye nå.

Jeg heter BlondiePondie(#348942)

og oppdretter papillon. Har nettopp begynt igjen etter en lang pause.

Kennelen min heter FrynseMusen.

Så lurer jeg litt på ossen man får sånn bakgrunn og slik på kennel profilen osv.

Noen som vet?

Lurer også på ossen man kan ha sånt bilde som navn om dere skjønner.

Ingen som kan hjelpe meg eller er alle Furry paws medlemmene på ferie?

*Dobbelpost, mod Nina*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 84
  • Created
  • Siste svar

Noen av oss jobber også i påska. :ermm:

Er Nirm (overraskende nok...) der, #66717.

Tag kan du ha om du har en elite konto. Det koster 40 FPP for et år, $20 (det er noe over 100 NOK).

Kennelprofilene lages ved hjelp av html koding. Er mange der som lager layout til deg til varierende pris, eller du kan sette deg ned og lære deg html koding selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
Hva er kennel prefix?

Det er navnet som blir "låst" til hunden du avler i din kennel. MIn prefix er ~Ulv , men kennelen heter Myrulven.

Edit: også hunder du kjøper i butikken eller hunder som ikke har fått prefix fra annen kennel kan få ditt prefix

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen av oss jobber også i påska. :P

Er Nirm (overraskende nok...) der, #66717.

Tag kan du ha om du har en elite konto. Det koster 40 FPP for et år, $20 (det er noe over 100 NOK).

Kennelprofilene lages ved hjelp av html koding. Er mange der som lager layout til deg til varierende pris, eller du kan sette deg ned og lære deg html koding selv.

Hva slags pris, Furry paws sine penger liksom det som jeg tjener der inne eller ortlige penger, liksom hva tar de som kan lage sånn kennelprofil?

EDIT: ser at du hadde en skikkelig fin side, kanskje du kan hjepe meg :ermm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva slags pris, Furry paws sine penger liksom det som jeg tjener der inne eller ortlige penger, liksom hva tar de som kan lage sånn kennelprofil?

EDIT: ser at du hadde en skikkelig fin side, kanskje du kan hjepe meg :ermm:

De selges både for FPD, FPP og $ de layoutene. Noen dyrere enn andre (jo rikere spillerne blir der inne, jo mer koster det meste...).

Kan sikkert hjelpe deg, men da må du ha litt tålmodighet. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De selges både for FPD, FPP og $ de layoutene. Noen dyrere enn andre (jo rikere spillerne blir der inne, jo mer koster det meste...).

Kan sikkert hjelpe deg, men da må du ha litt tålmodighet. :ermm:

Den trenger ikke å være så utrolig mye innpå der, vil bare ha et bildet øverst(banner lignende sak, har laget en) og en bakgrunn, og et bilde på navnet mitt.

i183029152_18480_2.gif

Der er banneret som skal være øverst på siden.

Om du klarer det kan det være litt større ellers så kan jeg lage det større.

Bakgrunnen på siden kan være svart.

Bilde som navn lager jeg selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den trenger ikke å være så utrolig mye innpå der, vil bare ha et bildet øverst(banner lignende sak, har laget en) og en bakgrunn, og et bilde på navnet mitt.

...

Der er banneret som skal være øverst på siden.

Om du klarer det kan det være litt større ellers så kan jeg lage det større.

Bakgrunnen på siden kan være svart.

Bilde som navn lager jeg selv.

Det banneret vil bli litt lite. Forstørres det vil det nok bli mer uttydelig. Men får ikke gjort noe før tidligst onsdag neste uke (jobber...).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ossen mener du inn på show?

se på, det går ikke eller melde deg på?

vis du skal melde deg på så går du på atlas, så på den store pokalen også fyller du ut.

Vis jeg har en tegning av papillon som jeg vil at folk kan bruke som bilde, ossen kan jeg "ligge den ut" på furry paws?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
PÅ hvilken side er det man finner ut hvilken hundesport som passer best til hunden sin?

Her kan du finne ut hvilket show som passer best.

Her kan dere, om hundene er gentestes, sjekke om den kombinasjonen kommer til å produsere bra valper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...