Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesonetreff


LiLi

Recommended Posts

Skrevet

Siden ingen andre gadd, så tenkte jeg at jeg kunne starte en ny tråd angående dette hundetreffet som er under planlegging. Kanskje en moderator kan flytte innleggene som handler om det hit? Eller skal vi bare fortsette på den andre diskusjonen?

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Vi kan begynne her vi. Kan vi vente med å ha det til jeg har fått meg hund? :) neida, kan jo ta med Gordon setter galingen. Blir det Oslo området eller, folkens? Hvorfor ikke bare ta det på KVS Lyngdal, der hvor jeg går på skole? Plenty av soveplasser, og best av alt; det er så på alndet at nesten INGEN bor der.. Det er bare forbudt med rottweilere der da.. haha

Skrevet

Og hvor er KVS Lyngdal, har du kart? Er det sånn at man bare tar med hunden sin inn og legger seg til å sove (ikke bokstavelig talt da, selvsagt) eller må man betale for en natt eller to med hund der?

Osloområdet er vel greit vel. Er lett å komme seg dit med både tog og byss og fly for alle. Ellers så sier jeg ikke nei takk til Trondheimsområdet heller.

Skrevet

KVS Lyngdal er litt for langt sør til å være oslo området. det er vel heller mer lindesnes... :)

Skrevet

Dersom alle sier hvor de bor så kan vi kanskje lage en oversikt og se hva som er lettest for alle.. på et kart liksom.

Skrevet

Det er bare sååå typiskt at ALT skal skje i sør. Alt det morsomme jeg aldri får vært med på! Blir rett og slett litt sur jeg, når jeg hører om alt det morsomme som skjer der.. De aller fleste bor vel der nede også. Det er så urettferdig :) Føler med litt outsider da. Så jeg syns fortsatt at dere godt kan komme nordover jeg! Hvis ikke får jeg bare sitte her og sture i ødeland.

Skrevet

Men dere trøndere og andre som synes Trondheim er enklest!

Kan vi ikke lage et eget treff her da? Siden det er langt mer sansynlig at flere av oss får det til da. Så kan vi heller lage et lenger sør også, som noen av oss kanskje kan være med på? Det kan jo de som bor der ordne med?

Skrevet
Men dere trøndere og andre som synes Trondheim er enklest!  

Kan vi ikke lage et eget treff her da? Siden det er langt mer sansynlig at flere av oss får det til da. Så kan vi heller lage et lenger sør også, som noen av oss kanskje kan være med på? Det kan jo de som bor der ordne med?

Satt akkurat å tenkte på det! Har ikke noe problem med å komme meg inn til Trondheim en dag altså!

Ingvild: Kan ikke du sjekke ut en om du finner en kjempefin plass der det er mulig å slippe hundene? (et lite ønske fra meg: har alltid ønsket å ha Eso fri på ei strand, vannkanten, hihi..)

Skrevet
:D  :)   Dere får det sikker moro. Kos dere.............

Får du ikke til å komme til trheim da?

Skrevet

Nei jeg bor så langt unna jeg. Har ikke bil, penger eller hund nok til å reise. Men sånn er det vel bare. Å bo i ødemarka. jaja. Det beste jeg vet er hundetreff og noe sånnt som dette hadde vært så bra. Så da svir det litt ekstra for min del. Men når man bor så spredt er det jo vanskelig å få klaffet alle.. Ble i skikkelig dårlig humør jeg nå! Uff. :)

Skrevet
Nei jeg bor så langt unna jeg. Har ikke bil, penger eller hund nok til å reise. Men sånn er det vel bare. Å bo i ødemarka. jaja. Det beste jeg vet er hundetreff og noe sånnt som dette hadde vært så bra. Så da svir det litt ekstra for min del. Men når man bor så spredt er det jo vanskelig å få klaffet alle..  Ble i skikkelig dårlig humør jeg nå! Uff.  :)

ååå.. det var skikkelig kjipt.

Skrevet
Nei jeg bor så langt unna jeg. Har ikke bil, penger eller hund nok til å reise. Men sånn er det vel bare. Å bo i ødemarka. jaja. Det beste jeg vet er hundetreff og noe sånnt som dette hadde vært så bra. Så da svir det litt ekstra for min del. Men når man bor så spredt er det jo vanskelig å få klaffet alle..  Ble i skikkelig dårlig humør jeg nå! Uff.  :)

Huff da :D Kjipt! Hvor bor du egentlig?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...