Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger en html kode for sidemeny


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

www.lodotten.com

Slik skal layouten min se ut, men på siden vil jeg ha sidemeny utenfor den innerste rammen. Slik at det blir ryddig og pent. Noen som har en kode på hvordan jeg setter det inn, og kan si steg for steg hvordan jeg gjør det...Nybegynner ;)

Skrevet

Jeg skjønner ikke helt... Skal du ha en iframe i det området jeg har ringet rundt med rødt på dette bildet?

huhuhjn.jpg

Det blir i såfall utrolig trangt, du vil jo ikke få til noen ordentlig meny der.

Skrevet

Jeg vet egentlig ikke hvordan jeg skal få det til. for jeg vil gjerne ha med de hjertene i ytterste rammen for de syns jeg var veldig fine. Men isåfall hvordan skal jeg få det til? Hvis ikke hvordan kan jeg ellers få en fin oversiktlig side med samme layout og ryddig meny?

Skrevet

Jeg kopierer fra en side som har bakrunner og koder inne, og limer det inn. Men jeg skulle nok fått til å legge inn en kode for iframe og limt den inn på riktig sted. har du en kode for det? ;)

Skrevet

<iframe name="navnet på iframen" src="hvilken side som skal vises.html" width="XXXpx" height="XXXpx" border="0px" scrolling="auto"></iframe>

Er flere ting du kan putte inni, f.eks. align="center", style="border: 1px solid #000000" (om du vil ha kant på iframen), style="margin: 0px 0px 0px 0px" (for å angi hvor iframen skal være hen - prøv deg fram så finner du ut hvordan det passer osv).

Forresten - det er veldig lang avstand mellom linken til bloggen og navnet ditt nederst på siden - om du korter ned den avstanden så slipper du vel også nedoverscroll?

Skrevet

f.eks. name="menyframe" eller name="hoved".... Du bruker det om du skal linke til noe som skal åpnes i den iframen, for eksempel når jeg har en link i menyiframen som skal åpnes i hovedframen, skriver jeg feks <a href="start.html" target="hovedframe">.

Skrevet

Det der skjønte jeg ikke så mye av. Nå prøvde jeg å legge inn iframen men ingenting kom opp...

Men se om jeg har skjønt det riktig: Hvis jeg har menyen på små "bildeknapper" nedover på siden skal de bildeknappene ligge inni iframekoden?

Og hvis det f.eks står pitofina på ene knappen og jeg vil at hvis man trykker på den så skal siden til pito komme opp så skriver jeg "pitofina.php" og target: "hovedframe" ?

EDIT: Må jeg lage en egen side med bare iframen for å så klæsje den inn i de andre sidene etterpå?

Skrevet

Du er nødt til å lage et eget dokument som menyen er på ja. Navnet på denne siden setter du inn i src="X". f.eks. har jeg src="meny.html" i menyframen min.

Hvis du har bildeknotter som du skal bruke som linker, må du lage de f.eks. slik:

<a href="pito.html" target="hovedframe"><img src="derbildetligger.jpg"></a>

Dette vil selvsagt bare fungere om du faktisk har en annen iframe med navnet hovedframe.

Dessuten ser jeg at du bruker php-filer, og de kan jeg absolutt ingenting om - så jeg veit ikke om ting blir annerledes da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...