Gå til innhold
Hundesonen.no

meg


adina84

Recommended Posts

Skrevet

Hoi hoi, her er jeg..

ann cecilie heter jeg å bor i arendal sammen med samboer å en 2 år gammel Drever med navnet Diego.

Diego er først å fremst jakt hund, men ellers sofa gris.

Vi har å en MCO på ca halvannet år som heter Miss.

Har også en Shih Tzu på snart tre år som heter Casper...

jeg går for tiden hjemme å kjeder meg, men har jobbet i dyrebutikk i snart syv år.. :shocked:

Ellers er jeg oppegående å blid som regel...

Dyr er min store lidenskap å en overdreven hobby...

vel det var vel det, kommer bilder av de fir bente hundene så fort jeg får letet de fram. Casper Ole å Diego i fjor

Skrevet

Hei, & Hopp :)

Og velkommen hiit :P

Nydeliige puser du har :P

Mistet min lille pusejente for nøyaktig 1uke siden :P

Håper du vil trives :P

Mange hyggelige mennesker her inne :P

Guest Just me!!
Skrevet

Hei Adina! (kjenner deg igjen fra dyrenett)

Velkommen hit ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
    • Skal jeg bare la kattene gå løse mens hundene bjeffer konstant i burene? Blir helt døv av det. Tenkte jeg skulle gi hundene noe å tygge på i burene mens kattene går rundt hvis det er lurt?
    • Hvis de ser hverandre et kvarter daglig og hundene da er i bur tror jeg ikke det vil være tilstrekkelig for å få de til å gå overens, men skape mer frustrasjon og jaktlyst hos hundene. De bør være sammen over tid, men uten mulighet for fysisk kontakt. Sannsynligvis bør du også jobbe aktivt med ro hos hundene når kattene er i nærheten. Om det i det hele tatt er mulig tror jeg du har ganske mye arbeid foran deg hvis du skal få dette til å gå greit over tid.  Gjeterhunder har en god del jaktinstinkt, og når de er to sammen vil de også dra opp hverandre mye mer. Hvis det er mulig så ville jeg jobbet mer med dem én og én. Kanskje låne bort den ene hunden noen uker mens du jobber intensivt med den andre sammen med kattene, og så bytte? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...