Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpepengene


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lurte på om noen her brukte valpepengene på noe helt spessielt?

Om du har tispen er det vel snakk om evnt overskudd, og om du har hannhund er det jo snakk om alle.

Aris hadde jo nettopp sin første parring nå å fikk 6 valper (kunne godt fått litt mer hadde jo mange på vente liste :) ) Men da valgte vi å spare 2000,- til evnt dyrlege utgifter og så delte mamma og jeg resten. Jeg brukte da (flink som jeg er) mine på blandt annet handlerdress og nye handler sko.

Men lurte på om dere andre brukte de til noe spessielt? Ting til hundene? Eller går de bare ut her og der?

Skrevet

Når Felix skal bli brukt i avl, skal jeg sette pengene inn på en konto som bare er til "hundegreier". Altså til f.eks. utstilling, utstyr, kurs osv.

Skrevet

Hvis jeg har overskudd, så brukes de pengene på utstillinger, reis, og reiseutgifter til f.eks. neste gang en tispe skal pares :ermm: .

Nåværende kull går med underskudd, så her har jeg ikke noe til overs :P . Men mange kjekke opplevelser med valpene og deres utvikling.

Skrevet

Hvis noen av gutta mine noen gang skal stille til tjeneste, tror jeg pengene vil bli brukt på hundestæsj eller kurs/turer. Hvis vi ikke har en dårlig periode og kunne trengt mat i huset, vel og merke. :ermm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...