Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpepengene


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lurte på om noen her brukte valpepengene på noe helt spessielt?

Om du har tispen er det vel snakk om evnt overskudd, og om du har hannhund er det jo snakk om alle.

Aris hadde jo nettopp sin første parring nå å fikk 6 valper (kunne godt fått litt mer hadde jo mange på vente liste :) ) Men da valgte vi å spare 2000,- til evnt dyrlege utgifter og så delte mamma og jeg resten. Jeg brukte da (flink som jeg er) mine på blandt annet handlerdress og nye handler sko.

Men lurte på om dere andre brukte de til noe spessielt? Ting til hundene? Eller går de bare ut her og der?

Skrevet

Når Felix skal bli brukt i avl, skal jeg sette pengene inn på en konto som bare er til "hundegreier". Altså til f.eks. utstilling, utstyr, kurs osv.

Skrevet

Hvis jeg har overskudd, så brukes de pengene på utstillinger, reis, og reiseutgifter til f.eks. neste gang en tispe skal pares :ermm: .

Nåværende kull går med underskudd, så her har jeg ikke noe til overs :P . Men mange kjekke opplevelser med valpene og deres utvikling.

Skrevet

Hvis noen av gutta mine noen gang skal stille til tjeneste, tror jeg pengene vil bli brukt på hundestæsj eller kurs/turer. Hvis vi ikke har en dårlig periode og kunne trengt mat i huset, vel og merke. :ermm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...