Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpepengene


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lurte på om noen her brukte valpepengene på noe helt spessielt?

Om du har tispen er det vel snakk om evnt overskudd, og om du har hannhund er det jo snakk om alle.

Aris hadde jo nettopp sin første parring nå å fikk 6 valper (kunne godt fått litt mer hadde jo mange på vente liste :) ) Men da valgte vi å spare 2000,- til evnt dyrlege utgifter og så delte mamma og jeg resten. Jeg brukte da (flink som jeg er) mine på blandt annet handlerdress og nye handler sko.

Men lurte på om dere andre brukte de til noe spessielt? Ting til hundene? Eller går de bare ut her og der?

Skrevet

Når Felix skal bli brukt i avl, skal jeg sette pengene inn på en konto som bare er til "hundegreier". Altså til f.eks. utstilling, utstyr, kurs osv.

Skrevet

Hvis jeg har overskudd, så brukes de pengene på utstillinger, reis, og reiseutgifter til f.eks. neste gang en tispe skal pares :ermm: .

Nåværende kull går med underskudd, så her har jeg ikke noe til overs :P . Men mange kjekke opplevelser med valpene og deres utvikling.

Skrevet

Hvis noen av gutta mine noen gang skal stille til tjeneste, tror jeg pengene vil bli brukt på hundestæsj eller kurs/turer. Hvis vi ikke har en dårlig periode og kunne trengt mat i huset, vel og merke. :ermm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...