Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lille Miss-mor.. Du var så utroliig god du <3

Det er så utrolig vanskelig å takle at du er borte...

Jeg fikk nettopp greie på det av en nabo.. :D

Mandag 26.Mars, tidlig om morningen ble du sluppet ut av Øyvind..

Som alltid :rolleyes:

Og jeg ventet på deg hele dagen..

Da det ble kveld,skjønte jeg at du ikke kom..

Ennå jeg ropte,og lette... Du var ikke å se/høre :D

Du pleide jo som regel å sitte utenfor kontor-vinduet,og mjaue..

Og da slapp jeg deg inn.. Men denne dagen gjorde du ikke det...

Natten gikk,og tirsdagen kom.. Vi lette og ropte men fant deg ikke..

Jeg fikk et liite håp da jeg så den hannkatten du pleide å leke med,kom over plenen her..

Og ropte som bare det..Men til ingen nytte .... :closedeyes:

Dagen gikk,og jeg la ut mat til deg før jeg måtte legge meg...

Onsdagen kom og maten på trappa var ikke rørt...

Da begynte det å gå rundt for meg...Vi lette og lette i boliglaget..Men du kunne jo ikke kommet så langt..

Idag (torsdag 29/03) gikk jeg ut for å ta en halv røyk,og for å se etter deg..

Da naboen kom..Og spurte om jeg savnet en pus,som var lik hennes..

Ja,sa jeg... Da hu svarte: Den ble funnet død om mandagen! Nedi veien..

Jeg begynte å gråte..Med engang :D

Og di lurte på hvor gammel du var.. Du var akkurat 7mndr... Og jeg gråt ennå mer...ennå faktisk :D

Det har ikke helt gått opp for meg..

Men jeg er sikker på en ting..

Hadde det ikke vært for at du sansynligvis ble påkjørt,så hadde du kommet hjem...

Døra var oppe alle dagene, jenta mi..og det er den ennå !

Håper du hadde det fint hos meg di mndtene du fikk leve! :D

Hvil i Fred, Jenta Mi !

Glemmer deg aldri!

</3 23.08.06-26.03.07 </3

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...