Gå til innhold
Hundesonen.no

Underlag til hund


Recommended Posts

Hei!

Jeg jeg har kjøpt bur til den nye valpen som antageligvis kommer i løpet av våren til oss..! :rolleyes: (la oss ikke starteburdiskusjonen, skal bruke det som "hus"/kurv, og døra kommer til å stå åpen hele tiden)

Men ihvertfall.. jeg vurderer å lage en bunn i buret, for de madrassene og teppene du kjøper er jo så dyre, men så kom jeg til å tenke på min gamle tante som pleide å ha sånne tepper til hundene som de elska, så ut som fake-saueskinn, og jeg tror det er det som kalles ventapad.. Men er ikke sikker!

Noen som vet noe om dette, evnt om det er dyrt, og hvor man får kjøpt det. Noen mente dette fåes i helsesektoren, fordi sykehjem bruker det under bena på gamle som ligger mye, fordi de er så myke..! :whistle:

Håper noen kan hjelpe. Det er jo mange som bruker sånn til hund vet jeg, fo rjeg ser det i bur som ligger i bilene til folk rundt der jeg bor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei,

Sånn helt i begynnelsen vill jeg kun invistert i noen kjipe (billige) fleece-pledd, speiderpledd (koster bare et par ti'ere på Jysk), etc.

Endel hunder liker ikke å ligge på teppe i det hele tatt - og da er det synd å ha invistert i dyre, flotte og matchende slike.

Ventapad er nok det samme som vi kaller Vetbed - sånn lodden sak som fuktighet renner igjennom, men overflaten er tørr..

Det finnes vel å kjøpe på flere dyreforretninger, synes jeg å huske. Ellers er det alltid lett å få tak i slike på hundeutstillinger (særlig de større utstillingene - de har flere salgsstands) i alle mulige farger og mønster.

Det finnes billig-varianter (som er tynnere), og utvalget er egentlig enormt.

Men, som sagt - sjekk først om hunden din liker slikt.. Jeg har kjøpt og gitt bort utallige slike gjennom årene - har ennå ikke hatt en eneste hund som foretrekker et slikt liggeunderlag. Det blir sikkert for varmt for dem..

Pledd, filleryer og andre typer matter derimot, pleier å være populært for mine. Så sånne 10-kroners marked med filleryer finner en god kunde i meg! (Kjøper nye støtt, og kaster dem når en eller annen hund har gnagd hull på dem)

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...