Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi vant!


Rottis jentå

Recommended Posts

Skrevet

Min traver, Tunge Faks, slet med skader i koder og kne i fjor og etter mye undersøkelser fant vi ut at han også hadde en sædlederstreng som var for kort noe som resulterte i ømhet når han travet fort. Kjell Teigen (travtrener) tok i mot han før kriterie travet i fjor, og stillte med han der (fikk 5.). Siden den gang har han blitt strøket hvær gang han har skullet i løp. På grunn av skader og at vi måtte kastrere han har han hatt en liten pause, men i går når han gikk sitt første løp etter opptreningen, vant han! Han gikk 27.5, ny rekord og foreløbig beste tid for 4 åringer i år. 24000 på konto er heller ikke noe å klage på :) Nå ser det ut for at alt ordner seg, ville bare dele min glede med flere :)

Skrevet

Takk takk :D Det kan se ut som det er lys i tunellen nå ja! Vi skal å besøke han nå i helgen og treneren har spessielt invitert meg til å ri han. Gleder meg kjempe mye!

  • 3 weeks later...
Guest Maritus
Skrevet

Grattis! Det er ikke noe å klage over at man får 24.000kt på konton heller! Håper han fortsatt holder seg frisk!

Skrevet
Grattis! Det er ikke noe å klage over at man får 24.000kt på konton heller! Håper han fortsatt holder seg frisk!

Takk! Ja vi håper han holder, han skal ut i morgen på Leangen. Han skal gå sprint (1600m)for første gang, det er kanskje ikke en fordel, men vi håper der går bra! 50 000 i 1. så vi håper på det aller beste! :Laugh:

Skrevet
Hvordan gikk det på Leangen? :o

Det gikk ikke så bra <_< Han var veldig gira og stri, han galloperte i varmingen og kusken sa at det verste som kunne skje nå var ar han feilet i løpe for da kom han til å slite med å få han tilbakers i trav siden han var så stri. Det var autostart og før bilen fikk kjørt avgårde etter starten, sprang han i vingen på bilen (gjerdet som holder hestene på ei rett rekke før starten går) og galloperte første gang der, Cato Antonsen som kusken het, fikk han rellativt fort ned, men da hadde han tapt hele feltet og låg sist. Han tok hele feltet igjen og låg på en 2. plass men så feilet han igjen og ble disket for gallopp. Det var jo synd, men hesten var rett og slett i en så god form at det gikk over styr. Dumt når det går sånn, men vi tar det snart igjen. Løpet han gjorde var sterkt, men tanken på at han tok igjen hele feltet etter første galloppen er sterkt, når feltet gikk i en fart på 1.26, noe som er utrolig raskt for 4 år gamle kaldblodser. Er stolt av han :)

Guest Christine
Skrevet

Synd med galoppen og disket. Men sett bort i fra det hørtes det jo relativt bra ut!

Om han skal starte flere ganger på Leangen så må du si i fra, slik at jeg kanskje kan ta meg en tur å se :o

Skrevet
Synd med galoppen og disket. Men sett bort i fra det hørtes det jo relativt bra ut!

Om han skal starte flere ganger på Leangen så må du si i fra, slik at jeg kanskje kan ta meg en tur å se :o

Skal gjøre det! Det er nok ikke lenge til han skal ut igjen men vet ikke hvor det blir, men antageligt blir det Lenangen eller Biri.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...