Gå til innhold
Hundesonen.no

Micro og Koda


Recommended Posts

Skrevet

Micro (Amaritas Micro Sycillo) er en veldig søt liten rampegutt smile.gif, og er av rasen dvergdachs langhår... Han er 5 år gammel og er min første hund. Micro er en rar liten skapning med en stooor personlighet smile.gif Han er ganske sta, men veldig lettlært ;) Noen av trixene han kan er: Sitte bamse, gi nussen, nattinatt (tar teppe i munnen og ruller rundt slik at han dekker teppet over seg), gå slalom, spille død og rulle rundt. Han kan også lp klasse 1 programmet og noen øvelser fra klasse 2. Er ikke mulig å ikke bli sjarmert av denne karen smile.gif

Koda (Kimura's Didrik) er en norsk buhund på snart 3 år. Han trener lp og har fått opprykk til klasse 2 (har planer om å debutere i april). Har såvidt begynt å trene litt agility, men kommer ikke til å ta dette så veldig alvorlig. Koda blir også stilt ut på utstilling, og iløpet av 2006 oppnådde han følgende titler: Int Ch, Such, Pl ch, Nuch, Sv - 06, Plw - 06, Nv - 06, Nordv - 06, WW - 06. Koda kan også endel trix; Hands up, gi labb, spille død, krype, slalom og gi nussen. Inne er Koda veldig rolig og avslappet, men ute på tur er det bare løping og leking som gjelder smile.gif Koda er vel det motsatte av Micro; han elsker mennesker og han liker å trene samme hva slags vær det er wub.gif

Skrevet

Ja, jeg også... Hadde lagt inn skole i haugesund på 1. valget, men kl 23.30 (halvtime før fristen gikk ut) skiftet jeg til skole i Stavanger fordi mor ble så sur.... Skal ikke være lett :whistle:

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 years later...
Skrevet

Det har gått en del år siden sist jeg skreiv i denne tråden. Micro blir 10 år den 24. februar og Koda 8 år i april. Begge to er friske og raske :) Micro bor nå hjemme med mor og far (men er hos meg i perioder når jeg savner han for mye), mens Koda er med meg i Bergen. Jeg har begynt å trene blodspor med Koda og vi kommer forhåpentligvis til å delta på konkurranse iløpet av året :) Dette er noe han liker veldig godt! Vi har hatt pause en del år fra lp trening og konkurranser, men nå har motivasjonen kommet tilbake, og vi satser på å få opprykk til klasse 3 iløpet av året :D

IMG_6465-1.jpg

DSC00331-2.jpg

6415_143924015618_565850618_3849553_175939_n-1.jpg

Micro er med å leser til eksamen

Bilde0156-1.jpg

Så er det godt å hvile litt etterpå :wub:

Bilde0151-1.jpg

6415_143917300618_565850618_3849418_3956864_n-1.jpg

Skrevet

Her er en liten film av Micro og Koda :) Redigeringen er ikke den beste. Ser ut som en 7 åring som har redigert og satt sammen klippene, men shit au dere får tåle det :P

  • 1 month later...
Skrevet

Så hyggelig å høre fra dere igjen! Flotte Koda, ser ut som om han og Micro har det supert sammen! :)

Oj, har ikke fått med meg at det har kommet svar i tråden :P Koda og Micro koser seg skikkelig sammen ja. Koda blir helt i ekstase når han treffer Micro igjen når vi kommer hjem på besøk :) Det er så herlig å se :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...