Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingsbord


Raksha

Recommended Posts

Dumt spørsmål, men trenger man å kjøpe utstillingsbord selv? Har fryktelig lyst til å stille valpen hvis hun utvikler seg bra nok. Men det er en rase om ikke krever noe særlig pelsstell, så det faller ikke naturlig å kjøpe trimme/utstillingsbord. Holder det da å bare venne henne til å bli plassert oppå alt mulig rart eller lønner det seg likevel, for valpens del, å kjøpe et utstillingsbord?

:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke trimmebord, og trener oppstilling på skrivebordet, salongbordet, spisebord, parkbenker m.m. Det viktigste er at den bir vant til å stå selvsikkert høyt over bakkenivå :)

..kunne godt tenkt meg trimmebord jeg da, er jo noe pelsstell på mine.. Men det er jo så himla dyrt, ihvertfall for min studentlommebok..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt å høre. :) Da satser jeg på at vi klarer oss uten, jeg har egentlig ikke plass heller.

De er vanvittig dyre de bordene, men utrolig praktisk om man har pelshund. Riktignok om man har en som får plass på et sånt bord. Lange collien min hadde ikke fått plass. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ble anbefalt å gå til innkjøp av trimmebord og begynne å trene Lyra på å være der fra hun var valp. Man får visst bedre oversikt når man jobber med pelsen om man har et sånt bord. Jeg kommer nok neppe til å gå til innkjøp av noe sånt, jeg synes selvfølgelig en korrekt nappet laeken er penest, men det er grenser.. Hun får ligge i sofaen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke hatt tidligere men skal skaffe nå som jeg har bedre plass. Dog kommer jeg ikke til å bruke masse penger på et trimmebord i tradisjonell forstand, men kjøper et lite stellebord fra Ikea som jeg legger gummiblegg på. Da får jeg både trent og trimmet uten at det koster en formue. Selv om det er en fordel med trimmebord på utstilling er jeg der stort sett med andre som har så da får jeg låne i fem min eller bruker schnauzerklubbens.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...