Gå til innhold
Hundesonen.no

Klær til hunder


TollerRetriver

Recommended Posts

Skrevet

Er ikke imot klær til hunden, men hadde ikke kjøpt noe derfra ialfall :angry: vinger og silketruser til hunden, det er å dra det altfor langt

Skrevet

Jeg er i mot unyttige klær til hund. Men min neste hund må ha dekken og noe varmt om vinteren pga kort pelse. Men da kommer jeg til å kjøpe et fint enkelt dekken, og en vanlig enkel genser. Ikke noe mer

Skal jeg pynte hunden min blir det med et fint halsbånd i stedet :angry: (ikke av den typen med "diamanter" hos pet shop girls)

Skrevet

må si jeg er ganske lei av å tråle meg igjennom den ene undklær annonsen etter den andre på finn.no.

regndekken, varmedekken ol er greit.. men når vi snakker dresser, selskapskjoler, leggings, treningsdrakter osv osv blir det litt mye. Skal man kjøpe alt det kan man like godt gå til innkjøp av en ny barbie eller børste støv av de gamle dukkene sine.

Uansett hvor søt og nusselig en hund måtte være er den da fortsatt en hund?

Om en pointer klarer seg på tur i 15 kalde med dekken, bør vel igrunn en liten en klare det samme?

Skrevet
må si jeg er ganske lei av å tråle meg igjennom den ene undklær annonsen etter den andre på finn.no.

regndekken, varmedekken ol er greit.. men når vi snakker dresser, selskapskjoler, leggings, treningsdrakter osv osv blir det litt mye. Skal man kjøpe alt det kan man like godt gå til innkjøp av en ny barbie eller børste støv av de gamle dukkene sine.

Uansett hvor søt og nusselig en hund måtte være er den da fortsatt en hund?

Om en pointer klarer seg på tur i 15 kalde med dekken, bør vel igrunn en liten en klare det samme?

huff, nei nå tar du veldig feil, en liten en må ha sko, hettejakke, helst bukser, om ikke leggings :angry:

*ironi*

Skrevet
Om en pointer klarer seg på tur i 15 kalde med dekken, bør vel igrunn en liten en klare det samme?

Nei, du skjønner at tiara og englevinger er helt essensielt for å holde varmen. Egentlig burde pointerne begynne å bruke det, de også :angry:

Skrevet

det ser ut til at jeg sterkt har overvudert de søte små... og ikke minst de "pelsløse" pointerne. Huff stakkars bikkja til naboen løper rundt her uten noe som helst... skal ta med anbefalingene om englevinger og silketruser så for søte lille Disko det så mye bedre:P

Skrevet

Den dagen jeg kler på bikkja mi noe annet enn dekken, vennligst si ifra at jeg har gått for langt.

En hund skal ikke kles opp som en dukke!!

Skrevet

Jeg har aldri likt klær til hunden, men jeg kjøpte en dress til min lille dott, men den er da aldri brukt... Jeg tror ikke dyra har skade av et dekken samme hvilken farge det er eller hvor mange diamanter og perler det er, så lenge plagget passer og hunden trives me det. Jeg føler hunden er flau når den går med dress.. Jeg blir flau :icon_confused: Dressen kjøpte jeg pga. snø kladder..

Jeg synest ingen hunder skal bæres i veske! men det er kanskje litt off topic ?

Skrevet

føler egentlig veske (og barnevogn for hund) går ut på litt av det samme. Hysteri og bruk av hunder som dukkesubstitute. Fysj og fysj, synes det er ille nok når settern må på med kondomdrakt i vinterfjelle jeg:P

Skrevet

Vel, som eier av nakenhund må jeg bare få si at for våres del

er klær høyst nødvendig. Uten klær fryser hunden min på

vinterstid med en gang vi går utenforbi døren.

Men klær på raser som ikke trenger det synes jeg er litt

unødvendig.

Skrevet
Vel, som eier av nakenhund må jeg bare få si at for våres del

er klær høyst nødvendig. Uten klær fryser hunden min på

vinterstid med en gang vi går utenforbi døren.

Men klær på raser som ikke trenger det synes jeg er litt

unødvendig.

Åssen klær bruker du da?

Jeg mener det er en selvfølge at om man har en sånn rase så selvfølgelig bruker man dekken eller en genser. Men å kjøpe "mote"jakker, med hetter, og bare dill dall. Eller kjoler for den saks skyld.

Skrevet

Så lenge hunden ikke lider så får folk kle på hundene sine hva de vil for min del. Det finnes dessverre alt for mange hunder som blir utsatt for verre ting enn klær. :icon_confused:

Skrevet
Åssen klær bruker du da?

Jeg mener det er en selvfølge at om man har en sånn rase så selvfølgelig bruker man dekken eller en genser. Men å kjøpe "mote"jakker, med hetter, og bare dill dall. Eller kjoler for den saks skyld.

Nei, motejakker med hetter, kjole osv har ingen effekt, og dette er heller ikke noe jeg bruker/synes om.

Jeg har kjøpt en heldrakt til henne, og ett dekken. Men stort sett syr jeg heldrakter til henne

selv, vanligvis med helt ensfarget fleece, men har også kjøpt stoff med litt søtt motiv f.eks.

Men det er fordi, siden hun alikevel må ha heldrakter på vinteren, hvorfor ikke bare ha det

lille ekstra av og til? :icon_confused:

IMG_3728lite.jpg

Skrevet
Jeg synes hun er fin jeg Snaffa! Tror ikke det er noen lov som sier at varmedresser til hund skal være mørk blå eller militærgrønn :icon_confused:

Helt enig! Hvis man først trenger noe så spiller det jo ikke så stor rolle hvordan det ser ut. Hunden bryr seg i hvertfall ikke om det er rosemønster, camo eller marineblått. Det viktigste er at det er komfortabelt å ha på og at hunden ikke fryser :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...