Gå til innhold
Hundesonen.no

Å få hunden ut av senga


Hildestj

Recommended Posts

Skrevet

Nå som jeg har fått en jack russel til føler jeg det blir litt for mye og også skal ha denne i senga, (den liker imidlertid buret sitt godt, og sover godt der ) og jeg har dessuten dårlig samvittighet for at den ene hunden får ligge, og ikke den andre.

Min første jack russel er nå blitt 15 måneder. Hun har vært vant til å sove i buret sitt noen ganger, men har nok mest sovet i sengen ilamme oss. Men det blir for mye med 2 mennesker og 2 hunder på vårt lille soverom, så jeg vurderer å flytte hundene på badet, hvor begge kan sove i burene. Kan dette bli veldig problematisk for den hunden som er vant til å ligge i senga? Kan det forårsake noen form for seperasjonsangst? Hun er vant til å være alene hjemme, og ser på buret som en trygg plass. Men liker nok best å sove i sengen sammen med oss..Har nok gjort det vanskelig for meg selv.. :D Er det forsvarlig å flytte henne over i bur nå?

Skrevet

Da vi en gang i tiden bestemte oss for å slutte med å ha hunden i senga, gikk det veldig bra. Hun søyt utafor soveromsdøra fem minutter den første natta, så hørte vi ikke mer... (hun er tilbake som prinsessen på erten nå, men det er en annen historie :D )

Så lenge hun er vant til å være alene ellers, tviler jeg på at det blir noe problem.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...