Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Navn: My Trusted Friend Joy - "Athena" Født: 14.4.2013 Kjønn: Tispe Farge/hårlag: Soble/hvit, langhåret Bruksområde: Agility, lydighet, spor/rundering, hobby/tur og gjeting (er håpa for fremtiden, tim

Navn: Keiron Født: 2.08.13 Kjønn: Hann Farge/hårlag: Sort/hvit, langhåret foreløbig flipp ører Bruksområde: Valpeterrorist, kosegris, sporing av nam. Oppdretter: Karasjok Keiron min <3

Posted Images

Skrevet

Slenger inn noen flere bilder jeg..

Jeg eier ingen av Border Colliene, men jeg har i allefall tatt bildene da :ermm:

Alltid like vakre Amira:

Amirajaasonen.jpg

Amira:

Amiraast.jpg

Amira:

Amiraaaaaaa.jpg

Amira:

mirraaa.jpg

Bonnie:

Bonnie1.jpg

Kip:

Kip.jpg

Nana og Phoebe:

nanaboppe.jpg

Nana:

Nannaaaa.jpg

Nana:

Nanaaa.jpg

Lille Pakita:

Pakitaaa.jpg

Phoebe og Nana:

pobbenana.jpg

Skrevet

Får vel legge ut mine og..

Puma!

Puma8.jpg

Puma10.jpg

Felix:

IMG_1830Felixlite.jpg

IMG_2313Felixlite.jpg

felix6.jpg

(Bildene tatt av Taz)

og lille snella;

Akersborg Knott

020407-05.jpg

200307-09r.jpg

200307-08.jpg

(Bildene er tatt av Pointerguri)

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Skrevet

her er min border collie

hun er ei sta dame på litt over året. hun er verdens nydeligste i mine øyner..

hun er kjempe flink i agilety..

hun er flink i lydighet også men vi har nettop startet med det så det er ikke alt som er helt på plass enda men det går seg til med tiden

100820071345ADDFhaS9zpaP6KHQ4g.JPG

270820070107swneEuEJ7wRskT7DdO.JPG

270820070719Ykz1K341tWYL8wHfHn.JPG

270820071105Hhn7nvgXzzQOuOIPCm.JPG

270820071454Bry9YOMkFKS4zqn2le.JPG

270820071655l5tqv7DyDSIB4hu2uq.JPG

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ja, det hadde vært gøy å fått litt mer oversikt.. Hvem er det egentlig som har BC her inne?

Navn: Akersborg Knott

Født: 11/01-07

Kjønn: Tispe

Farge/hårlag: Sort/hvit, langhåret

Bruksområde: Skal bli gjeterhund, bruks (spor for tiden), og tøyselydighet

Oppdretter: Kennel Akersborg, Jaran Knive

Bilde:

Nyttbilde3.jpg

Nyttbilde2.jpg

Nyttbilde7.jpg

(Bildene er ca. 1 1/2 mnd gamle)

Skrevet

Navn: Rex

Født: 28/11-2004

Kjønn: Hann

Farge/hårlag: Brun/hvit (tric)

Bruksområde: Lydighet (vi jobber med saken, men går ikke så fort fremover, men nå har vi et mål om å få startet før sommeren igjen. Og litt hobbygjeting.

Oppdretter: Woldstad

Bilder:

IMG_0693.jpg

IMG_0466.jpg

DSC00871.JPG

P1010227.JPGP1010214.JPG

De to første bildene er relativt nye, mens de siste er ett år gamle +

EDIT:

Høyde: 57 cm

Vekt: 21kg (er en stund siden jeg veide han, og mulig han har gått ned mer nå)

Guest Gråtass
Skrevet

Navn: Little Cross Pam

Født: 12.09.03

Kjønn: Tispe

Farge/hårlag: Sort/hvit, langhåret m/stående ører

Bruksområde: Sofaslenger, hobby-agility, har konkurrert i LP, trener mye søk/spor.

Oppdretter: Susan Hill, kennel Little Cross, England

Bilde:

Som dere ser av bildet er hun en meget liten frøken med matchvekt på 15 kg. Bor hos verdens beste forvert!

Skrevet

Navn: Amira

Født: 11/04-04

Kjønn: Tispe

Farge/hårlag: Svart/hvit , langhåret

Høye/vekt: 54 cm (?)/18 kg (en periode hun snørekjørte hver dag i 6 uker, veide hun 23 kg :) og da var hun tynn!)

Bruksområde: Lydighet (er i eliteklssen nå), agility (har bare startet noen få ganger, er i klasse 11 hopp og agility), gjeting (vi burde egentlig snuble oss til å gå en prøve snart), snørekjøring (kanskje det Amira liker best av alt. Hyler som en husky før hun får løpe!)

Oppdretter: Sand, Lier

amira1-1.jpg

august07448.jpg

k1808.07197.jpg

Kan vi ta med Bc blandingene??

(det nermeste jeg kommer en sånn tråd med min blanding) ;)

Klart det!

Skrevet

Navn: Nana

Født: 6.mai.2005

Kjønn: Tispe

Farge/hårlag: Svart/hvit

Høyde/vekt: 54cm ca./16kg

Bruksområde: Lydighet hovedsakelig, konkurrere mere etterhvert. Skal prøve mere rundering og agility.

Oppdretter: Arne Christoffer Sand, Lier

DSCvakker_0172.jpg

DSC_0140naigvikk.jpg

DSC_0029-1-2.jpg

DSC_0007-1.jpg

Også tar jeg med Simba som er blanding av border collie og labrador..

Navn: Simba

Født: 18.april.2004

Kjønn: Hannhund

Farge/hårlag: Svart/hvit

Høyde/vekt: 60cm/25kg.

Bruksområde: Litt av hvert, men mest rundering. vi bare trener ikke noe konkurrering.

Oppdretter: Rælingen

DSC_0058fiiiin.jpg

DSC_0059ggtt.jpg

DSC_0023-6.jpg

DSCpen_gutt0163.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Navn: Bonnie

Født: 15 januar 2006

farge: svart,hvit og brun(tricolor)

vekt:13 kg

bruksoråde: litt lydighet, mest tur..skal begyne med Agility:D

oppdretter: Hokksund.

Bilder:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vet ikke om Sasha er 100% ren da.....

Navn: Sasha

Født: Sommeren 2003

Kjønn: Tispe

Farge/hårlag: Sort/hvit, langhåret

Bruksområde: Agility, skal starte 2008, litt tøyselydighet(passa fint her også:)) og kanskje litt bruks, rundering?

Oppdretter: Hun er omplaseringshund

Bilde:

IMG_0801.jpg

Vanlig syn, Sasha med pinnen i munnen :icon_clapping:

IMG_1464.jpg

Sasha på stranda

IMG_1481.jpg

Får nesten lyst på en til Bc når jeg ser gjennom denne tråden jo :thumbs:

  • 1 month later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...