Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaninene mine<3


PhoNuLi

Recommended Posts

Skrevet

Her er mine 2 gutter :)

Lilly (Jeg trodde han var jente med en gang, men fant fort ut at det var en gutt..gadd ikke p endre navn :D )

Lilly er en herlig kanin på snart 4 år. Vet ikke helt hvilken farge han er egentlig. halve året (vår sommer) er han helt brun, eller brun zobel (rekner med at det er solbleking) og resten er han helt svart med litt hvite hår :P Han er en skikkelig kosegris, og min lille ramp! Han kommer når jeg roper på han, og har en flott personlighet. Lilly har det som veterinæren kaldte "pondus" (stor mage), så han gjør det ikke akkurat så bra på hoppebanen, men han prøver i hvertfall!

ngengangsettngesnydeligeller.jpg

:P

soten.jpg

Lilly koser seg i garden

136_3693.jpg

*venter på mat*

136_3685.jpg

*Posere*

133_3350.jpg

Han er ikke lett å ta bilde av, for han er så nysgjerrig at han alltid kommer løpende :rolleyes:

Nusse:

Nusse er like gammel som Lilly, det er bare 2 dager mellom dem. Han er også blandingsrase, av hva er det nok ingen som vet. Han er av fargen/tegningen brun siameser.

Nusse er verdens nydeligste gutt, synes jeg! En skikkelig skjønnhet er han, med er utrolig myk og herlig pels. Nusse er litt skvetten og nervøs av seg, men han har ellers et flott gemytt. Nusse elsker å ligge på ryggen i armkroken å kose lenge, samtidig som han er utrolig flink på hoppebanen. Vi konkurrerer ikke, men øver oss på både høyde, lengde og terrenghopping her hjemme..kjempe morsomt=)

159_5938.jpg

Nusse slapper av.

140_4005.jpg

Bamsen min :D

140_4003.jpg

Tjoheii...Nusse i lufta!

140_4002.jpg

Gutten min som "passer på" Trampe Line, min første kanin som er død :D

145_4526.jpg

Lengdehopping<3

Skrevet

Takk :)

De fleste liker Nusse best, men jeg synes Lilly har et så sjarmerende og rampete uttrykk i ansiktet, mens Nusse er skikkelig søt og "bamsegod" :huh:

De er herlige på hver sine måter ^_^

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Har tatt litt bilder av guttene mine i dag, synes det var så lenge siden sist nå! Phoebe var selvfølgelig med, hun blir så veldig fornærmet hvis hun ikke får være med til kaninene..

Bilde105.jpg

Phoebe følger alltid med på hvor kaninene går, så blir hun frustrert når Nusse aldri kommer bort å hilser på henne.

Bilde110-1.jpg

Snuppa passer på..

Bilde112.jpg

Bilde114.jpg

Når jeg og Nusse kom nærme henne, ble hun helt vill, og skulle leke med stakkars Nusse.

Bilde120.jpg

Bilde127.jpg

Bilde125.jpg

Bilde126.jpg

Når Phoebe er ute, får aldri kaninene fred.. :roll:

Bilde128.jpg

Nusse prøvde å holde seg borte fra henne...

Bilde129.jpg

Men hun kom selfølgelig etter :)

Bilde140.jpg

Bilde142.jpg

Bilde134.jpg

Bilde145.jpg

Go-gutten min :icon_confused:

Bilde192.jpg

Nå Lilly skulle løpe, fikk Nusse være på terassen

Bilde146.jpg

Kaninene mine er i hvertfall enige om en ting, ingenting er kjekkere enn å grave ;)

Bilde148.jpg

Bilde159.jpg

Lilly er mye tøffere enn Nusse når der gjelder Phoebe, han bryr seg egentlig ikke om henne

Bilde170.jpg

Bilde171.jpg

Pene Lilly!

Bilde180.jpg

Lillesøs prøver å roe ned Phoebe, som blir så overivrig og glad når hun ser kaninene

Bilde186.jpg

Bilde188.jpg

Vaske bort snøklumper

Bilde189.jpg

Og til slutt ett slengkyss fra Lilly :wink:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...