Gå til innhold
Hundesonen.no

dominant hokatt


Melisa

Recommended Posts

Skrevet

hei, har en dominerende hokatt som virkelig begynner å gå meg på nervene:-(

tror hun eier maten vår, henter og spiser mat fra kjøkkenbenken vår stadig vekk.

har alri vært spesielt kosete, har en skikkelig sur holdning, men når vi er på kjøkkenet, da er hun plutselig kosete. når vi skal spise er hun der m en gang, som om hun tror hun skal sitte sammens m oss menneska. kan finne på å spille syk når hun får kjeft, så vi skal synest synd på henne. har aldri vært borti en så humørsyk katt før, lurer på om det er noen som har vært bort i lignende situasjon. hva kan jeg gjøre for å endre atferden hennes?

Skrevet
hei, har en dominerende hokatt som virkelig begynner å gå meg på nervene:-(

tror hun eier maten vår, henter og spiser mat fra kjøkkenbenken vår stadig vekk.

har alri vært spesielt kosete, har en skikkelig sur holdning, men når vi er på kjøkkenet, da er hun plutselig kosete. når vi skal spise er hun der m en gang, som om hun tror hun skal sitte sammens m oss menneska. kan finne på å spille syk når hun får kjeft, så vi skal synest synd på henne. har aldri vært borti en så humørsyk katt før, lurer på om det er noen som har vært bort i lignende situasjon. hva kan jeg gjøre for å endre atferden hennes?

For det første, du skriver ingenting som tyder på at katten er dominant (eller noe som helst annet i den duren).

For det andre, hun tror ikke at hun "eier" maten deres, det er en katt, de forsyner seg av det de har lyst på om de har mulighet. Det gjør hunder også, men de er større, og kommer seg vanskeligere opp på kjøkkenbenker o.l., dessuten er hunder langt enklere å dressere enn katter.

Jeg vil råde deg til å sette bort maten om du ikke vil at katten skal spise av den.

Klart hun kommer når det er mat på gang, hun vil jo ha?

Det er ikke alle katter som setter like stor pris på nærkontakt med mennesker, noen ganger det bare slik katten er, andre ganger skyldes det menneskenes opptreden.

Jeg skjønner ikke hva du mener med at hun "spiller syk" når hun får kjeft (hva vil det si, forresten?).

Høres ikke ut som om dere har det så bra sammen, når du sier hun er "sur", "dominerende","går deg på nervene" og "spiller syk".

Istedet for å ha en negativ holdning til katten i ett og alt, prøv å forstå at dette er et dyr, opprinnelig IKKE et flokkdyr, og se på adferden utifra det. Hvis du ikke greier å godta katten som det den er (en katt), bør den kanskje få lov å bo hos noen andre?

Skrevet
ja, du kan med glede ta over katten ^ ^_^ ^_^ ^_^ _^ ^_^

Nei, det kan jeg nok ikke. Men du kan annonsere den i kjøp og salg her på forumet, du kan avertere den på finn.no, dyrenett.no, omplassering.no, og en rekke andre steder. Det finnes helt sikkert et hjem for katten din der den kan leve hos folk som er glad i den.

Moderatorer: Håper jeg ikke driver ulovlig reklame for andre nettsteder her nå, det er ikke meningen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...