Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 131
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

På tide med en bildespam, da....! Så kanskje valpetråden 2014 får en rekrutt? En dobermann kan være med overalt,og jobber gjerne for maten! Og hjemme så er de rolig som få. Man merker ikke at de er

5 mndr uten et eneste dobermann innlegg? Hvor er alle sammen ? Jeg liver opp denne tråden jeg da. Med et bilde jeg har fått av en brun liten jente ">http:// Litt mørkt, men det klarte jeg

Og ja, jeg har fremdeles mine to hjerter! De er nå 6 1/2 år gamle,og full i sprell. ">http://

Posted Images

Skrevet

Baron Nike Renewal. Odins oldefar.. :) her er han 9 år gammel,og fremdeles i godt hold!

nike-idc.jpg

CAYA ALabama. Odins mormor!

alabama01.jpg

Og så et bilde mange sikkert kjenner igjen.. :wink: Alabama og Baron Nike med sine pokaler for IDC vinnere! ;)

album_pic.jpg

Skrevet

Lillelulle...hihihi...3mndr gammel her. :)

Bilde014.jpg

Sol og sommer..!!! Juhuuu.... ;) Her er Cibico`s Fixi Falina (den lille brune), Odin og meg...

28.jpg

  • Like 1
Skrevet

Odin har fått nytt halsbånd idag! ;) Limegrønt, med diamanter på..hehe...vi fikk masse nytt i butikken idag,og jeg er snurt fordi jeg ikke har en liten hund ass! Pastellfarger med diamanter, blomster, fine seler - u name it! ;)

Odin290_L.jpg

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Legger inn et nytt her, jeg....-et dårlig mobil bilde, men det får gå !! :)

-jeg så plutselig hvorfor dommeren ble så overrasket over alderen hans... :roll: :):D

untitled_ODIN.jpg

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...