Gå til innhold
Hundesonen.no

Bianca, Bichon Frisè


Marianne&Bianca

Recommended Posts

Skrevet

post-1907-1171378738_thumb.jpgBianca er en Bichon Frisè på ca 2 1/2 år nå. I høst hadde hun et valpekull (nye gleder hver dag :icon_redface:)

Hun brukes kun som kosehund nå, men kan hende at jeg får nok inspirasjon til å finne på noe til våren :lol:

Guest Just me!!
Skrevet

Så herlig(e)! :icon_redface: Bichon Frisè var en rase vi vurderte sterkt! :lol:

Endte opp med wheaten gitt, hehe.

Guest Just me!!
Skrevet
åh herledussen så nydelige! Elsker disse krølltoppene! :):lol:

Men bartehundene er best, tihi! :icon_redface:

Skrevet

Hehe :icon_redface: Det som er så greit med både Wheaten og Bichon er at de er allergivennlige. Mamma er hyperallergisk, men jeg klarte å overtale henne da jeg fant ut at det var noen få raser som hun tålte. *TakkOgLov* aner ikke hvordan livet mitt ville vært idag hvis jeg var hundeløs..

  • 2 months later...
Skrevet

En gang når jeg blir litt eldre, skal jeg ha meg en bichon frisè.. de er så utrolig nydelige, men liker de best med kortklippet hverdagsklipp. :ahappy:

  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
    • Prøver å ha mindre trykk på dobbel L på Lily og Lille sier jeg sånn man sier Lille.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...