Gå til innhold
Hundesonen.no

Fotokonkurranser


SaraS

Recommended Posts

Skrevet

Pleier det ikke å være fotokonkurranser her? Syntes jeg hørte noe om det, men kankje det ikke er en fast greie?

Det synes jeg iallefall er kjempegøy! Hvor finner jeg det, om det er på sonen en plass?

Skrevet
Tenkte vi skulle sette opp en eller flere, bare ikke kommet så langt, har en del fine premier for Hundesonen.no liggende nemlig :hmm:

Noen som har forslag til tema?

Snø-bilde kanskje? Skikkelig vinterbilde.

Det har vel kommet endel snø i hele norge nå ;)

Skrevet

JA så fint! ...eller flere hunder av forskjellige raser på samme bilde!

...eller vill og gal i snøen.

Skrevet

Syns vi kan ha et tema der de fleste kan være med, at kravet sier at det må være hvertfall èn hund på bildet, og et greit tema. f.eks noe med vinter (passer jo bra nå det) :hmm:

"gøy med snø"...?

Skrevet

ja her nede er det ikke mye snø å skryte av.... grønt gress og knopper på trærne DET har vi :hmm:

Skrevet
Når det blir en slik konkurranse, hvor blir den å finne?

Regner med den blir annonsert her i Hundeprat siden den kun gjelder Hundesonen. Se om vi får lagt ut noe i morgen eller torsdag, da kan den gå 14 dager ut februar :hmm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...