Gå til innhold
Hundesonen.no

Fotokonkurranser


SaraS

Recommended Posts

Skrevet

Pleier det ikke å være fotokonkurranser her? Syntes jeg hørte noe om det, men kankje det ikke er en fast greie?

Det synes jeg iallefall er kjempegøy! Hvor finner jeg det, om det er på sonen en plass?

Skrevet
Tenkte vi skulle sette opp en eller flere, bare ikke kommet så langt, har en del fine premier for Hundesonen.no liggende nemlig :hmm:

Noen som har forslag til tema?

Snø-bilde kanskje? Skikkelig vinterbilde.

Det har vel kommet endel snø i hele norge nå ;)

Skrevet

JA så fint! ...eller flere hunder av forskjellige raser på samme bilde!

...eller vill og gal i snøen.

Skrevet

Syns vi kan ha et tema der de fleste kan være med, at kravet sier at det må være hvertfall èn hund på bildet, og et greit tema. f.eks noe med vinter (passer jo bra nå det) :hmm:

"gøy med snø"...?

Skrevet

ja her nede er det ikke mye snø å skryte av.... grønt gress og knopper på trærne DET har vi :hmm:

Skrevet
Når det blir en slik konkurranse, hvor blir den å finne?

Regner med den blir annonsert her i Hundeprat siden den kun gjelder Hundesonen. Se om vi får lagt ut noe i morgen eller torsdag, da kan den gå 14 dager ut februar :hmm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...