Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det flere med hunder som kan finne på å tisse inne?!


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Pippin har aldri sluttet 100% å tisse inne. Han har alltid fått hyppige turer ut, og det er ingenting som tyder på fysiske plager. Det er bare det at i andre etasje, på "mellomrommet" som er en slags gang, der tror Pippin at det går an å tisse en svett hvis ingen ser det. Jeg vasker og skurer disse tisseflekkene, har prøvd med alle slags sprayer og klorin, men ingenting hjelper. Det skjer ikke hver dag, bare sånn av og til. Er dette helt fjernt, eller finnes det flere hunder som kan finne på å gjøre sånt?!

Skrevet

Freya synes det er ok å tisse inne hos andre noe jeg synes er dritflaut. Hun blir behørig luftet forut for både dyrlegebesøk, frisersalong og vennebesøk, men like forbannet klarer hun å tisse en skvett når jeg ikke følger med. Men her hjemme går hun alltid til døra og sier i fra når hun må.

Skrevet

Å joda.. <_< min lille frøken kan finne på det, men det er på dager med mye regn eller ruskevær, da gruer hun seg for og gå ut.. og kan etterpå snike seg inn på badet og tisse der. Eller når hun i en periode ikke fikk sove i sengen vår om natten, da tisset hun rett utenfor soveromms døra, så det var det første jeg tråkket i når jeg skulle inn på badet om morgenen.

Guest Maritus
Skrevet

Du er ikke den eneste med det problemet, Vesla kan finne på å tisse inne noen ganger, selvom hun ofte går turer og er ikke skjelden ute :P

Skrevet

Loppa kan ha noen uhell noen ganger ja.. selvom jeg er ofte ute med henne!

EDIT: Forresten så var heller ikke Loppa renslig da hun kom til meg for da både bæsjet hun og tisset inne, hun kom til meg 8-9 mnd gammel, nå er hun 11mnd.

Skrevet

Interessant at det er så mange tisper her som gjør dette. Dette har jo alltid blitt ansett for å være et typisk hannhundproblem. Mine har forøvrig ikke tisset inne siden valpetiden (bortsett fra én gang hos dyrlegen etter narkose, men det teller vel ikke?).

Skrevet

Rikke har et stort behov for å gå ut med en gang hun står opp på morgenen! Hvis ikke kan det bli uhell inne! Det er jo sikkert ikke riktig da, men unnskylder henne med at hun ikke var husrein da jeg fikk henne! Da var hun 1 år og 3 mnd!

Skrevet

Hvis det er utrolig kaldt ute eller regner veldig mye, kan Taika finne på å gå opp i 2. etasje å tisse en liten skvett der. Utrolig plagsomt. Vil ikke si ifra at hun vil ut, for da må hun jo ut i stygg været... :P

Skrevet

Mike begynte å småskvette litt inne hos foreldrene mine etter han begynte å markere... Han kan også finne på å gjøre det inne hos andre, han har ikke helt skjønt hvordan markering skal foregå enda sa veterinæren og at det var vanlig at han markerte litt inne og ute i begynnelsen, men han har aldri gjort det i leiligheten vår.. bare borte hos andre..

Skrevet

Takk for at du spurte om dette!! Bajas tissa i går når han var hjemme alene... Tidligere hadde vi et stort problem med tissing i SENGEN min når jeg var på skolen. Det var ikke noe gøy :P men stakkaren hadde urinveisinfeksjon!! Men han ble da behandlet og noen ganger tisser han igjen! Men det er veldig sjelden, men det skjer.. I går når han tissa inne, hadde han drukket en hel skål med vann mens jeg var borte.. Kan jeg bare fylle skåla halvt med vann, slik at han ikke drikker så mye? Men det er jo domt at hunden ikke skal få drikke så mye som han vil... I går skrøyda jeg av han til dyrlegen og forrige eier, men da jeg kom hjem ble jeg skoffa :P men men.. veldig godt å høre at andre også har samme problem! Legg merke til at han alltid tisser i SENGEN min!

Skrevet

Oscar gjør... skikkelig plagsomt. Han har liksom aldri sagt ifra når han må ut, jeg har liksom bare slipt han ut med jevne mellomrom, så om han plutselig må gjøre noe på natta så sier han ikke ifra. <_<

Skrevet

Nikki kan faktisk finne på å tisse inne, han hadde et lite "uhell" imårrest. Han ble ikke renslig før han var 11-12mnd gammel, mens Pia ble renslig etter en uke. Så ja, uhell har vi, og det er ikke bare tiss Nikki etter later seg.

Skrevet
Takk for at du spurte om dette! Bajas tissa i går når han var hjemme alene... Tidligere hadde vi et stort problem med tissing i SENGEN min når jeg var på skolen. Det var ikke noe gøy :innocent: men stakkaren hadde urinveisinfeksjon! Men han ble da behandlet og noen ganger tisser han igjen! Men det er veldig sjelden, men det skjer.. I går når han tissa inne, hadde han drukket en hel skål med vann mens jeg var borte.. Kan jeg bare fylle skåla halvt med vann, slik at han ikke drikker så mye? Men det er jo domt at hunden ikke skal få drikke så mye som han vil... I går skrøyda jeg av han til dyrlegen og forrige eier, men da jeg kom hjem ble jeg skoffa :) men men.. veldig godt å høre at andre også har samme problem! Legg merke til at han alltid tisser i SENGEN min!

Kjenner meg igjen her! Kelso har også for vane at viss han er alene hjemme og må do, så åpener han soverroms døren og der tisser han (har riktignok bare skjedd 2-3 ganger og en gang med diarè :P ) Vi konkluderte med at han muligens ble redd fordi han måtte på do, men kom seg ikke ut! Så da er det nok det at det lukter mest oss i sengen og at dette kanskje var en trygghet, enda til han vet at det ikke er lov å gå i sengen! <_<

Har hørt at det går å blande kanel med noe og ta på der de pleier å tisse for da vil de slutte med det, men har ikke prøvd det... Lurer på om det enten skulle blandes med vann eller edikk :P Vet hvertfall at det var kanel!

Lykke til videre alle man!

Skrevet
Å joda.. <_< min lille frøken kan finne på det, men det er på dager med mye regn eller ruskevær, da gruer hun seg for og gå ut.. og kan etterpå snike seg inn på badet og tisse der. Eller når hun i en periode ikke fikk sove i sengen vår om natten, da tisset hun rett utenfor soveromms døra, så det var det første jeg tråkket i når jeg skulle inn på badet om morgenen.

Whippet, Luzi, gjør akkurat det samme :innocent: Når jeg er på nattevakt, og hun ikke får ligge i sengen <_< Sær Whippet, greie?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...