Gå til innhold
Hundesonen.no

Kamp "fille"


Marthe

Recommended Posts

Skrevet

Nå kommer jeg hjem fra kurs med masse nye råd. Et av rådene var at jeg burde kjøpe ei skinn fille med håndtak. Er det noen som vet om nettbutikker som selger dette?

Skrevet
Jeg har kjøpt en sånn fille på nettet engang men nå husker jeg ikke hvor, skal prøve å finne ut hvor å sende deg link :)

Det hadde vært kjempe fint :wub:

Hvordan er det når man bestiller fra Sverige? Må man betale toll, evt andre avgifter?

Guest Belgerpia
Skrevet

Meradog

Jeg kjøpte mitt biteskinn av disse, nå står ikke biteskinnet på hjemmesiden - men ta en telefon eller send en mail. De solgte i alle fall på Letohallen.

Skrevet
Man må betale mva (25%?) på varer over 200 kr.

Ikke når man bestiller fra Sverige. Det har ihvertfall aldri jeg måttet.

Her har de også biteskinn.

Og her :P

Skrevet

Jeg bor jo i Sverige så jeg vet ikke hvordan det er med toll og sånt. Men jeg kan absolutt anbefale å bestille fra Jami. Jag har handlet fra de flere ganger og alltid värt fornöyd. De er billige, har bra service og raske leveranser. :P

Skrevet

Heisann

Jeg har div biteskinn :P Jeg har vært superfornøyd med mitt gappay skinn, men opplevde det litt stort, så jeg fikk tak i ett mindre ett i sverige. Poenget med mitt svar er at de skinnene jeg ser på nettsidene du har blitt anbefalt er at de er litt tunge og tykke. Jeg ville gått for dette: http://www.mamut.com/tjenestehundshop/subdet55.htm det er mykt og godt, lett å brette sammen å gjemme unna :P

Skrevet

Vi kjøpte vårt på Canis sin nettbutikk. Ikke verdens beste kvalitet, men godt nok for vårt bruk :innocent:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...