Gå til innhold
Hundesonen.no

p-pille til katt spist av hund


WheatenMali

Recommended Posts

Skrevet

Nena kom hjem i går og har visst spist maten til katten til onkelen min som inneholdt en p-pille for katter, gjør det noe at hun fikk i seg en p-pille?

Vet ikke om hunder og katter reagerer likt på samme pille, men det kan ikke utsette løpetida eller noe annet?

Skrevet

Jeg tror ikke det har noe å si. Men jeg skal ikke uttale meg for jeg er ingen vetrinær. Ring til vet og hør for sikkerthets skyld du så er du heeelt sikker :P

Guest Vicky
Skrevet

tror jeg ville dratt til dyrlegen med en gang.... hormonene til hund og katt er veldig forskjellige...

Skrevet

Siden det er såpass vidt forskjellige meninger om det her så burde du ringe til dyrlegen ganske med en gang. For det er "LITT" forsent å ringe på mandag hvis det ER farlig for hunden. :-o

Skrevet

Nei vetten får ikke gjort så mye nå men det går an å ringe for å høre. Men hold et øye med hunden i natt og ta en tlf i morra du :) Tror ikke hunden dævver av en p-pille :P

Guest Vicky
Skrevet

nei... tror ikke den gjør det... men den kan få litt problemer med hormonene, derfor er det lurt å få tak i vetten :P

Skrevet
Nena kom hjem i går og har visst spist maten til katten til onkelen min som inneholdt en p-pille for katter, gjør det noe at hun fikk i seg en p-pille?  

Vet ikke om hunder og katter reagerer likt på samme pille, men det kan ikke utsette løpetida eller noe annet?

P-Piller for katt kan brukes til å forskyve hundens løpetid med, så tror nokk at en tlf til vetten er engod ide.

Skrevet

Tror nok ikke det er så farlig når det bare var en :P De virker jo ikke etter en gang på katter heller, de må jo ta dem regelmessig i en periode først.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...