Gå til innhold
Hundesonen.no

Outsideren som er der alle andre ikke er xP


HHC

Recommended Posts

Skrevet

I dag på lille femidotten's 2års dag debuterte vi i Åpen klasse i Tønsberg.

En av de dårligste utstillingene på lenge, men allikevel.

Det var totalt 82 voksne flatcoats påmeldt.

Aris ble 1 KVAL, 2KONK.

Kritikken;

Maskulin, trivelig helhet, langt hode og noe bred skalle,

ok uttr, bra hals, noe rak o.arm, velvinklet bak,

bra benstamme, velkroppet, noe fallende kryss,

rør seg bra fra alle hold, bra pelskvalitet og temp.

Ikke helt vår dag, men allikevel, sånn helt ok på hans 2års dag :wub: :icon_fun:

Skrevet

Grattis Kathrine det var ikke dårlig det! Jeg for min skyld er VELDIG stolt av Maja ! Ifølge de gamle utsregl. ble hun: 1.AUK, 4.AUKK m. HP! Ikke dårlig da det var 14 stykker i unghund tispe tror jeg! Dette er vårt beste resultat så langt :wub::wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...