Gå til innhold
Hundesonen.no

Øreverk/betennelse


Argon

Recommended Posts

Skrevet

Heisann.

Argon reagerer mer og mer for hver gang han får i seg noe han ikke tåler og nå har han med alt det "vanlige" blant annet fått betent øre som kom ganske plutselig i går.

Renset det med nøtteolje og smørte på vaselin som jeg pleide å gjøre med gamle goldengutten som slet mye med ørerene.

Men ser nå at jeg burde kanskje få skylt det litt da han skrek når jeg bare tok på det og jeg så det hadde blitt langt fra bedre.

Men så er det nå hundre år siden jeg har gjort dette og alt jeg brukte på han forrige er blitt kastet.

Men fant den greia du trekker opp og spruter inn i øret med hvertfall.

Så da er spørsmålet. Er det noen som vet om noen "kjerringråd" man kan bruke som jeg kanskje har i huset?

Tenkte muligens å bruke litt natriumklorid, men vet ikke om det er noe som er bedre som jeg kunne brukt. ?

Skrevet

Har hunden ørebetennelse så er det det beste å gå til vetrinæren med hunden! Men jeg brukte Optima pH hudspray på den forrige hunden min som var plaget med ørene, og da klarte jeg å holde det i sjakk slik at det ikke brøt ut betennelse, og ørene ble helt fine igjen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...