Gå til innhold
Hundesonen.no

Phalène


lille_christine

Recommended Posts

Jeg har en Papillon. Eneste forskjellen er ørene. Papillonen stammer faktisk opprinnelig fra Phalenen.

Du kan lese om rasen på NMHK sine sider under Papillon. Der står det ganske godt skrevet.

NMHK

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en papillon og er vel den eneste på hundesonen (tror jeg?) som har phalène! Nydelige små skapninger altså! Du kan lese mer om dem/oss på hjemmesida vår!

Nei du er ikke den eneste, jeg har jo å phalene, Loppa :P

Syns phalene er en veldig herlig rase, du kan jo lese mer om hun på vår hjemmeside å ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar!

Alltid hatt så utrolig lyst på en phalène, men vil lære litt mer om de.

Så om jeg finner en fin oppdretter, blir det muligens en liten valp på meg til sommeren :D

Noen som har noen tips til oppdrettere? Må gjerne dele positive og negative erfaringer med meg :D

EDIT: Noen som har erfaringer fra de her?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei du er ikke den eneste, jeg har jo å phalene, Loppa :P

Syns phalene er en veldig herlig rase, du kan jo lese mer om hun på vår hjemmeside å :D

Haha! :Laugh: Hadde jo helt glemt det bort jeg! Offameg altså! Jaja! Jeg var den eneste ganske lenge da! Tror jeg! :P

Takk for svar!

Alltid hatt så utrolig lyst på en phalène, men vil lære litt mer om de.

Så om jeg finner en fin oppdretter, blir det muligens en liten valp på meg til sommeren ;)

Noen som har noen tips til oppdrettere? Må gjerne dele positive og negative erfaringer med meg :D

EDIT: Noen som har erfaringer fra de her?

Jeg har jo ikke hatt noe hund fra henne, men kjenner litt til henne! Har veldig godt inntrykk! Virker som en seriøs og flink oppdretter! Hadde ikke vært redd for å kjøpe valp fra henne! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har sendt mail til Kimberbells kennel og Freetains kennel, men har kun fått svar av Kimberbells.

Hun skal antagelig sette valper på den ene tispa nå snart, så det blir evt lev. klare valper juni/juli.

Er første gang denne tispa settes kull på, men er sjekket for patella og pra.

Måtte bare dele det med dere :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Anne Grethe fra freetains svarer nok ... Hun pleier ihvertfall det men noen ganger tar det litt tid :P

Skal du ha valp fra Kimberbells kennel eller? :P

Har som sagt ikke snakkes med Freetains, så har ikke tatt de med i vurderingen ;)

Så har jo ikke heelt bestemt meg enda, men mye tyder på at jeg kommer til å kjøpe, bare jeg finner ut hvilken oppdretter jeg skal velge :ahappy:

EDIT: Må bare si at Loppa er helt nyydelig! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe! Det tror jeg egentlig sier seg selv, når du ser hvem som anbefaler hvem! :ahappy: Så av de to oppdretterene ville nok jeg gått for Kimberbells! Men nå er det jo veldig mange andre flinke oppdrettere der ute da! Er bare det at de fleste har nesten bare papillonkull!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe! Det tror jeg egentlig sier seg selv, når du ser hvem som anbefaler hvem! :ahappy: Så av de to oppdretterene ville nok jeg gått for Kimberbells! Men nå er det jo veldig mange andre flinke oppdrettere der ute da! Er bare det at de fleste har nesten bare papillonkull!

Hun fra Kimberbells virker utrolig hyggelig. Det synes jeg også er viktig.

Begynner å glede meg jeg nå, er ganske sikkert at jeg skal ha en valp :Laugh:

Håper jeg får masse hjelp når det gjelder utstilling ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe! Det tror jeg egentlig sier seg selv, når du ser hvem som anbefaler hvem! ;) Så av de to oppdretterene ville nok jeg gått for Kimberbells! Men nå er det jo veldig mange andre flinke oppdrettere der ute da! Er bare det at de fleste har nesten bare papillonkull!

Jeg anbefaler ikke bare for at jeg har hund derfra altså!

Jeg vet ikke noe om den andre oppdretteren, men Anne Grethe fikk jo to verdensvinnere nå da. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...