Gå til innhold
Hundesonen.no

Spørsmål om hårfarge..


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Meg og Lill har holdt litt på med hårfarge i det siste, jeg farget håret hennes svart og rosa, og nå holder vi på å farge mitt svart og blått. Vi må jo da selvsagt bleike det som skal være blått først, sånn at det faktisk blir blått. Det som er er at både da vi bleika Lill sitt, og nå som vi bleiker mitt, så ble det skikkelig lyst bak på hodet, men ikke på sidene! Det andre ble også lysere selvsagt, men det bak ble heeeeelt lyst! Er det noen grunn til det, eller gjør vi det veldig riktig bak men ikke resten? ;)

Skrevet

Det er helt normalt ;) Da jeg blekte mitt ble jeg ferskenfarget bak, men det er bare å bleke over neste dag. Ikke blek to ganger på en gang, da blir håret fort veldig slitent. Spørs også litt på hvor sterkt blekemiddel du bruker. Få det helt lyst hele veien før du tar i rosa-fargen, så blir fargen skikkelig knæsj :P

Venter spent på bilder!

Skrevet
Det er helt normalt :P Da jeg blekte mitt ble jeg ferskenfarget bak, men det er bare å bleke over neste dag. Ikke blek to ganger på en gang, da blir håret fort veldig slitent. Spørs også litt på hvor sterkt blekemiddel du bruker. Få det helt lyst hele veien før du tar i rosa-fargen, så blir fargen skikkelig knæsj ;)

Venter spent på bilder!

Øhm.. Vi begynte å bleke det før klokka tolv, å nå er vi på tredje runda, men klokka er etter tolv da, så teknisk sett gjør vi deg ikke på samme dagen.. :P Men hvorfor er det egentlig sånn at noe blir mye lysere enn alt det andre? Bilder skal dere få sånn etterhvert! I morgen tenker jeg.. :P Eller.. Ja.. I dag.. :P

Skrevet
Øhm.. Vi begynte å bleke det før klokka tolv, å nå er vi på tredje runda, men klokka er etter tolv da, så teknisk sett gjør vi deg ikke på samme dagen.. ;) Men hvorfor er det egentlig sånn at noe blir mye lysere enn alt det andre? Bilder skal dere få sånn etterhvert! I morgen tenker jeg.. :P Eller.. Ja.. I dag.. :P

Det blir helt sikkert bra :P Det kan ha med sterkere pigment enkelte steder, selv om det ikke er synlig. Også kan solen ha bleket en del av håret fra før av, og da blekes den lyseste delen lettere.

Dere blir sikkert kjempefine :P

Skrevet
Det blir helt sikkert bra :P Det kan ha med sterkere pigment enkelte steder, selv om det ikke er synlig. Også kan solen ha bleket en del av håret fra før av, og da blekes den lyseste delen lettere.

Dere blir sikkert kjempefine ;)

Jeg er jo ferdig, da, Camilla gjorde det for noen dager siden. Satser på at Camilla får masse blått hår nå! :P

Edit: Takk for svar forresten! :P

Skrevet
så tøfft! venter spendt på bilder! om noen dager blir jeg også heeeelt rosa i håret! ;)

Håret mitt ble, vel.. Svart og blågrønt.. :P Jeg la meg halv seks til morgenen i dag, så jeg tror ikke jeg er i stand til å være misfornøyd med at håret mitt er herpa! :P Uansett har jeg nettopp putta i resten av svartfargen og restan av blåfargen, så vi får se, da! Jeg husker forresten ikke hvor lenge den svarte skulle være i før jeg skyller den ut, så jeg burde kanskje gå og gjøre det nå, den har stått i 40 min nå.. :P

Skrevet
Kremt ja... Den ja... Den har jeg ikke bilder av:p

vet du hva da? Da kan du finne et kamera, stille deg i speilet og ta bilde av deg selv ;) God idè?

*vi vil se*

Skrevet
Ikke et mobilkamera engang????

*skaff denne jenta et kamera, eller har du tatt noen Camilla? :P

Neii, det er nettopp det jeg ikke har! Ehm.. Eller.. Jeg har noen bilder som vi tok under prosessen, da? ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...