Gå til innhold
Hundesonen.no

Great Japanese Dog vs American Akita


Bambii88

Recommended Posts

Skrevet

Vet ikke om jeg la tråden på riktig plass, men det er i såfall bare til å flytte den ;)

Er det noen forskjell på Great Japanese Dog og American Akita eller er det en og samme rase? Tydelige forskjeller på utsteende/gemytt? Syns de ser helt like ut jeg ;) men så har jeg aldri sett de ved siden av hverandre, ikke som jeg vet iallefall. Trodde GJD hadde mørke farger/mørk maske og hadde mye kraftigere hode enn AA'en. Og at AA var "orange" og hvit. Flott om noen hadde bilde av de begge to ;)

Ja som dere ser har jeg null peiling, men syns de er utrolig flotte hunder!

Skrevet

Etter hva jeg har hørt er American Akita det nye navnet på Great Japanese Dog. Altså, en og samme rase. Du finner hvert fall ikke noen rasestandar for Great Japanese Dog på nkk sine sider. ;)

Skrevet

GJD er det gamle rasenavnet for American Akita. Så det er en og samme rase dette ja.

(Mulig du har blandet American Akita og Akita?) Kunne pratet om AA i dagesvis, men skal prøve å la være, så du kan heller spørre om du lurer på noe ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...