Gå til innhold
Hundesonen.no

Dekken om vinteren


Recommended Posts

Skrevet

Nena har jo hd, og hun har jo en god del pels også, nå om vinteren blir hun stiv fordi leddvesken fryser fortere, på turer er hun aktiv til turen snart er over, det er da hun stivner og ofte når hu ligger inne er hun veldig stiv, da lurer jeg på om pelsen hennes holder henne varm nok? eller om jeg bør kjøpe et dekken til henne?

For jeg tenker på at selv om hun er varm vil kanskje et dekken holde henne enda varmere slik at leddvesken unngår og fryse så veldig. eller ;)

Guest Just me!!
Skrevet

Lurer på om det hjelper å ha dekken til Archie når han skal base? Sist han var ute brukte vi en time på å fjerne alle snøklumpene, og deretter tørke han.

Beklager hvis jeg forstyrrer tråden ;)

Skrevet

Nå har ikke jeg sånn peiling på hd.

Men jo jeg tror du gjør smart i ha på hunden din dekken slik at den holder varmen bedre.

Du kan jo prøve og se om det hjelper.

Lykke til.

Kristin

Skrevet

Dekken er viktig og hjelper hd-hunder, men minst like viktig er det å varme opp hunden (helst) i bånd før turen, og etter turen.. Les gjerne gjennom tråden om Ad C på helseforumet.. Men dekken hjelper ja.

Skrevet
Lurer på om det hjelper å ha dekken til Archie når han skal base? Sist han var ute brukte vi en time på å fjerne alle snøklumpene, og deretter tørke han.

Beklager hvis jeg forstyrrer tråden ;)

OT: vil bare anbefale jeger og hund sin kondomdress ;)

Vanilla bruker den og det funker supert ;)link (Vanilla har den i str. 4. de er mindre enn målingene sier.

Skrevet
Dekken er viktig og hjelper hd-hunder, men minst like viktig er det å varme opp hunden (helst) i bånd før turen, og etter turen.. Les gjerne gjennom tråden om Ad C på helseforumet.. Men dekken hjelper ja.

Da blir det ut og kjøpe dekken i dag=)

Har lest en del om hd etter at hun fikk diagnosen, og pratet med vetrinær så det med oppvarming har jeg heldigvis fått høre=)

Takk for svar=)

Edit: Da har vi vært på Hôôks og kjøpt et fleecedekken til Nena=) (med matchende halsbånd og kobbel=P)

IMGP0178.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
    • Har du lest rasebeskrivelsene hos raseklubbene? Dette er tre ganske forskjellige raser.
    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...