Gå til innhold
Hundesonen.no

Speilreflekskamera


Nina

Recommended Posts

Tenker vel ikke på de aller dyreste kameraene, opp til 10 000 kanskje(usikker på hva spelrefelskkameraene ligger i pris). Jeg har liksom fått inntrykk av at speilreflekskamera er et kamera som ikke egner seg for for eksempel friluftsliv og turer. At det har lett for å gå i stykker, på forskjellige måter.

Jeg ønsker bare å høre litt hvordan dere oppfatter kameraene, gjerne fra de som har speilreflekskamera selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke selv, men pappa har og jeg har lånt det mye. Ellers har jeg også vært så heldig å få låne et av skolen sine(Nikon D70s). Venter nå på å få min egen Nikon D80. :ahappy:

Til 10 000 tror jeg ikke man får mange kamerahus som tåler mye, som f.eks fuktighet. Men det kommer ann på hva du mener med friluftsliv. Jeg har fint kunnet ta med meg speilrefleksen på skogstur, men ikke når det regner eller er dårlig vær. (må selvfølgelig være forsiktig uansett).

Du får sikkert svar fra andre her med SLR :kiss:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...