Gå til innhold
Hundesonen.no

symptomer på urinveisinfeksjon/blærekatarr


mocci

Recommended Posts

Skrevet

Heia!

Min valp på 4 mnd har endret tisse atferd i det siste, og som bekymret matmor, så undres jeg om det kan være noe alvorlig eller om det bare er valpe skvetting. Min valp er en tispe og de to siste dager, har hun tisset veldig ofte (når hun er våken)Hun setter seg ofte ned på avisen, kanskje hvert 5-10 min i perioder (smådrikker også ofte)Når hun tisser så ofte, så kommer det ikke mye, bare et par dråper, ofte setter hun seg til for å tisse og så kommer det ingenting heller og da sitter hun lenge og huker seg. Hva er symptomene på urinveisinfeksjon/blærekatarr? Eller har jeg ingen grunn til bekymring? Kan hun få infeksjon av å være ute i kaldt vær? slik som hos mennesker?

tuusent takk for alle svar :twitch:

Skrevet

Sånn som du beskriver det her så er det klassiske symboler på urinveisinfeksjon. Har hun vært lenge ute i kulden? Ta deg en tlf til vetrinær og høyr med dei.

Skrevet

Det där låter absolut som tecken på urinvägsinfektion.

Å för att svara på din andra fråga så kan kyla irritera blåsan också.

Jag vet inte om man kan kalla det för infektion eftersom det då inte är någon bakterie eller virus som orsakar det. Men det spelar ingen roll för det blir samma effekt och man kan få behandling för det. Speciellt valpar av korthåriga raser har lätt att bli påverkade av kylan.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...