Gå til innhold
Hundesonen.no

En liten julefortelling fra skogen "vår"!


ida

Recommended Posts

Skrevet

I går var Ane og jeg på tur i skogen imellom grøtspising og klokkeklang! Vi satt langt inni skogen og tok oss en liten pause med "frisk" luft, da det plutselig sto en liten vofse sånn halvveis bak et tre litt borte på stien.

Hun kom veldig nølende nærmere og sa med hele seg at hun nok hadde gått seg vill og ikke visste hvor hun var eller hvor mamman hennes var blitt av! Det var en bitteliten dachsefrøken (veldig lik Vesla!) som heldigvis hadde brikke med telefonnummer på halsbåndet! Ane ringte og det var en svært lettet mamma i andre enden som fortalte at Lucy hadde fått los ved Østmarkskapellet og blitt aldeles bortevekk for en time siden! :unsure:

Etter å ha fløytet og ropt i en halvtime, hadde de gått til bilen, i håp om at Lucy hadde funnet veien dit.

Det var bare det at bilen sto på Grønnmo og vi fant henne langt fra hovedløypa i stikk motsatt retning! Lucy hadde nok fått litt panikk da hun "kom til seg selv" og glemt at hun bare kunne sette nesa i bakken og lukte seg tilbake! Hun fikk låne båndet til Solo, så hun ikke skulle finne på å vandre avgårde fra oss, mens vi gikk den timen (!) det tok å komme inn på blåløypa igjen. Der bandt jeg begge våre i Fibis bånd. De er vant til å gå i hønseklo, så det gikk greit.

Vel en halvtime nedover blåløypa, møtte vi en matfar som var utrolig glad for å møte lille Lucy som var like hel og bare litt full av godbiter. (Eh...)

Det var nok den beste julegaven vi har gitt noen i år! :rolleyes:

Tenk om vi ikke hadde gått akkurat den turen, tenk om vi ikke hadde sett at denne hunden hadde gått seg vill, tenk om hun ikke hadde hatt nummerbrikke på halsbåndet, tenk om...

Skrevet

Så bra, at det endte godt!

Ja, det var nok, den aller beste julegaven, Lucy`s matmor og matfar fikk i år!

Heldige Lucy (som navnet også betyr) :wub: Som traff på dere! Fint gjort, av dere også!

Skrevet

Tror bare vi gjorde det alle andre ville gjort, jeg... Det spesielle var jo at det skjedde på julaften og at vi var akkurat der på den lille stien langt inni skogen akkurat da hun kom... Vi fikk jo en god opplevelse av det, vi også, så det var like mye den lille strihåra frøkna som ga oss noe!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...