Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bajas var spesiell.

Glad, "ertete" morsom, full av liv og lyst.

Han lærte på mange måter fort, fordi alt var så gøy!

Klovnen vår!

Jeg har lært kjempe masse gjennom Bajas, på godt og vondt.

Og jeg fikk dagene til å fly, masse mosjon og hjernetrim for oss begge to.

Dagene var "kun Bajas" på slutten, siden han var syk, hadde atferdsproblemer og krevde utrolig mye.

Vi delte hjem i drøye 6 intense måneder.

Når jeg tenker tilbake virker det som år. Fordi det skjedde så utrolig mye på denne tiden.

Jeg er ubeskrivelig glad fordi jeg fikk lov å bli kjent med Bajas.

Men det er enda mer trist at det endte på denne måten.

Likevel vil jeg ikke si "så mye tid og jobb til ingen ting"

For det er en rik kunnskap jeg sitter igjen med.

Livet vårt hadde en mening!

Men savnet er dog større, tomheten tommere, fordi noe som krevde så mye legger en stillhet og mørke etter seg.

Dagene blir mye lengre, savnet så stort!

kontrastene enorme.

Enda hører jeg lydene hans.

Enda er kroppen instilt på tur både titt og ofte.

Enda er hodet "medisintid"

Men det er ingen som skal ut, ingen som er rastløse og masete, ingen som skal ha medisin.

Det er en fryktelig stor overgang.

Bajas, jeg kommer aldri til å glemme deg!

Og jeg er takknemlig for at du kom inn i livet mitt.

Men jeg skulle ønske du ble frisk og veltilpasset.

R.I.P

052006042006_0902_021821.jpg

14mnd.jpg

Sand er moro!

NoldusogBajas14mnd.jpg

Noldus og bajas var bestiser.

BAJAS.jpg

SuleimaogBajaserfintpar.jpg

Suleima kommer til å savne deg Bajas! Hun lette og lette da hun var her rett etter din bortgang!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...