Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan få det rolig med to hunder i huset?


Synne N

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal passe venninna mi sin hund hele juleferien, og jeg bare lurer på hvilke tiltak man bør gjøre for å få det mest trivelig i huset for alle parter. Kali elsker å leke med denn hunden, men etterhvert så blir hun ganske lei av all masingen, og nå har hun fått løpetid i tillegg.

Jeg passet hun en helg tidligere og da var de ganske lei av hverandre etterpå.

Skal jeg holde dem atskilt noen timer til dagen, eller skal jeg gi dem time out når de begynner å herje? Kom gjerne med egne erfaringer.

Skrevet

Jeg har 7 hunder i hus, de får ikke lov til å leke inne, og prøver de seg blir de tatt ut av flokken. Lek skal være ute, og det har de lært seg til.

Mitt råd er å ikke la dem få herje inne. Forlang at de ligger på hver sin plass og "slå" ned på om de starter herje med hverandre. Legg dem da på sine respektive plasser. da får du ro i heimen selv om du har to hunder.

Skrevet

Takk for tips.

Jeg skal prøve å skille de best mulig. Somregel er det valpen som begynner og hun hyler sånn når hun blir satt alene, men jeg kan jo ikke straffe Kali hver gang hun begynner å herje.

Skrevet
Du trenger jo ikke å "straffe" henne. Instruer dem til "gå å legg deg", når de begynner å leke.

Formulerte meg litt feil kanskje. jeg er klikkertrener så jeg straffer ikke sånn sett, men det blir en straff for min hund hvis hun må få time out hver gang de herjer og den andre hunden starter det. Fordi valpen begynner å hyle hver gang hun må være alene. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...