Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan få det rolig med to hunder i huset?


Synne N

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal passe venninna mi sin hund hele juleferien, og jeg bare lurer på hvilke tiltak man bør gjøre for å få det mest trivelig i huset for alle parter. Kali elsker å leke med denn hunden, men etterhvert så blir hun ganske lei av all masingen, og nå har hun fått løpetid i tillegg.

Jeg passet hun en helg tidligere og da var de ganske lei av hverandre etterpå.

Skal jeg holde dem atskilt noen timer til dagen, eller skal jeg gi dem time out når de begynner å herje? Kom gjerne med egne erfaringer.

Skrevet

Jeg har 7 hunder i hus, de får ikke lov til å leke inne, og prøver de seg blir de tatt ut av flokken. Lek skal være ute, og det har de lært seg til.

Mitt råd er å ikke la dem få herje inne. Forlang at de ligger på hver sin plass og "slå" ned på om de starter herje med hverandre. Legg dem da på sine respektive plasser. da får du ro i heimen selv om du har to hunder.

Skrevet

Takk for tips.

Jeg skal prøve å skille de best mulig. Somregel er det valpen som begynner og hun hyler sånn når hun blir satt alene, men jeg kan jo ikke straffe Kali hver gang hun begynner å herje.

Skrevet
Du trenger jo ikke å "straffe" henne. Instruer dem til "gå å legg deg", når de begynner å leke.

Formulerte meg litt feil kanskje. jeg er klikkertrener så jeg straffer ikke sånn sett, men det blir en straff for min hund hvis hun må få time out hver gang de herjer og den andre hunden starter det. Fordi valpen begynner å hyle hver gang hun må være alene. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...