Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan skal dette gå?!


Martine

Recommended Posts

Skrevet

I desember i fjor sang jeg og noen andre fra skolen i rådhuset, under Nobels fredspris, skoleforestillingen. Vi gjorde det mest for moro skyld, og hadde det kjempemorsomt! Og nå, etter jul, så skal vi ha et musikkprosjekt hvor vi skal sette opp en konsert. Musikklærerne har sagt til meg at jeg absolutt bør synge, for å "vise hva jeg kan".

Eneste problemet er at jeg har presentasjonsangst. Og den angsten er ille! Gikk i kor i fjor, og vi skulle synge i kirken før jul. Da fikk jeg utdelt en solo, men hver gang vi øvde på den sangen på øvelsene, fikk jeg helt angst. Stemmen skalv, og sviktet. Rett og slett.

Men jeg vil jo ha bra karakter, går tross alt i 10. klasse.

Noen som har noen råd til meg? Hvordan jeg kan bli kvitt presentasjonsangsten, eller i alle fall klare å gjennomføre en sang uten aalt for store problemer..? :huh:

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Si til deg selv at dette klarer du. Det er en grunn til at du blir bedt om å synge

Øv så du føler deg sikker på det du skal gjøre

Pust helt rolig og ro deg helt ned før du går frem på senen. redslen kommer innenfra, da kommer også løsningen innenfra.

Øv deg på å synge forran kassen og resten av koret og bli trygg på den situasjonen før du har stort publikum. Da vet både du og de du skal synge sammen med at du kan!

Prøv også å få øve på den senen dere skal ha konserten et par ganger så du er trygg på stedet. Jo færre momenter å være usikker på jo nærmere er du å trives på senen.

Det gikk jo bra i rådhuset i fjor ikke sant? Du kan! du må bare ikke skremme deg selv. Vet det ikke er lett, men gå frem på senen for å ha det gøy! Ikke fokuser på alt som kan gå galt. Det er helt ubetydelig.

Det er ikke så mye andre kan gjøre for å hjelpe deg. Du må rett og slett klare å overbevise deg selv.

Lykke til!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...