Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow under Hoinndagan i Selbu!


Inu

Recommended Posts

Hoinndagan i Selbu er et 3 dagers arrangement med foredrag, uoffisiell LP, demo av gjeting, jaktkurs for retrievere, innføring i spesialsøk og altså VALPESHOW på søndag 22. april.

Det er Anne Indergaard som skal dømme valpeshowet, som vil forgå inne i et stort telt!

Merk dere datoen! Her vil det bli noe for enhver smak!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det vil komme info etterhvert! Så langt har vi utkast til program klart, men vil ha bekreftelser før vi legger ut mer info! -tror dette kan bli veldig bra...

Kan jo "lekke" at Lennart Wetterholm er en av hovedforeleserne..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...
Guest Christine
Valpeshow here we come :innocent:

Så flott!

Øhh, blir visst litt mye show, arrangement, kurs osv på oss i Mars-April så er ikke lenger såå sikker på om jeg kommer til Selbu :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine
Jomen du må jo se på min og Tinkas lp-debut! Når jeg endelig har bestemt meg for å prøve, hehe.

Start på Skjetlein istedenfor! :innocent:

Sendte forresten mail til de angående LP, og det holdes enten i et telt på asfalt eller på kort gress... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Guest Christine

Jeg kommer uansett! :P

Fått kjøre(og holdt av plass til deg og Tinka, Ingvild :P )

Noen som vet når påmeldingsfristen er? Mulig jeg er blind, men finner den absolutt ikke!

Edit: Fant den! 8. April erpåmelding og betalingsfristen! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
Ja, dere må for all del melde dere på! Vi skal på spesialsøkskurset, gleder oss kjempemasse! :) Inu, har du meldt deg på spesialsøket?

Hadde vært interessant, men "noen" har gitt meg tittelen arrangementsleder, så jeg tror overoppsyn vil ta det meste av mitt fokus... Men jeg har en liten sak som absolutt burde gå i Machikos fotspor, så noe må jeg vel finne på.

Er vel i tvil om jeg skal ha med noen hund i det store og hele, men blir rart å være på Hoinndagan uten hund :)

Inu; Vet du hvor mange som er påmeldt LP 1 hittil?

Og når blir pm'en sendt ut?

Edit:

Hvor lang tid bruker man ca. fra Trondheim sentrum til Selbu?

Jeg skal høre med de som tar i mot påmeldinger. Har vel bare fått med meg at det er ca 50-60 valper påmeldt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...