Gå til innhold
Hundesonen.no

Surprise


Synne

Recommended Posts

Skrevet

Som kankje noen av dere vet fikk selma et føll uventet, føllet er en hingst.

Vi var intrisert, men føllet var ikke tilsalgs.

Men i går fikk vi mld at føllet er til salgs. Vi lurte på hva hun skulla ha for det, altså 10 000 kr. Så endte det til at vi kjøpte han!

Han bor nå i Trondheim og komemr her til Bergen i Februar ! .

Men så må jo mira reise . . . . .. Men gleder meg veeldig til han kommer.

Han blir kaldt Surprise, siden han kom som en overaskelse !. Kalle navnet blir sikkert surre . !. Eieren skal sende bilder på mandag i posten, men kan se om eg for tatt de med kameraet våres så kan dere få se ! . :barfy:

Skrevet

Så kjekt!! Hvilken rase da og hvilken stall skal han stå på, bor i bergen selv så spennende om den kommer et sted hvor jeg kanskje kan skikke på han en dag ;)

Skrevet

Så kjekt! Hvilken rase da og hvilken stall skal han stå på, bor i bergen selv så spennende om den kommer et sted hvor jeg kanskje kan skikke på han en dag :D

Det er en tinker :huh: , Den skal stå i loddefjord svingen , i den stallen :P

Skrevet

Så skjønn han er! :lol:

Hadde en tinker på halvfor for ikke så lenge siden, men måtte si ham fra meg da tiden ikke strakk til 30 kaniner, 2 hunder og en hest. Kjempekjekk hest, fikk litt dilla på tinkere etter at jeg begynte å stelle ham. :lol:

Ja, og gratulerer forresten!

Skrevet

:PPointerguri; Tinkere , det er noe med deres kemi, du blir liksom hekta. :P .

Etter den første tinkeren vi hadde (selma, på bildet med føllet) er eg blitt gal av de..

Hva het den du hadde på fôr ? :P

  • 4 weeks later...
Skrevet
:twitch:Pointerguri; Tinkere , det er noe med deres kemi, du blir liksom hekta. :ahappy: .

Etter den første tinkeren vi hadde (selma, på bildet med føllet) er eg blitt gal av de..

Hva het den du hadde på fôr ? :D

Ååå, har ikke sett dette før nå, du skrev det midt i juleferien min. :D

Det er noe med Tinkere ja, det skal være sikkert. Den jeg hadde på halvfor het Motley. ;)

  • 3 weeks later...
Skrevet
Ååå, har ikke sett dette før nå, du skrev det midt i juleferien min. ;)

Det er noe med Tinkere ja, det skal være sikkert. Den jeg hadde på halvfor het Motley. ;)

Motely er ja :D . Han vet eg hvem er, nydelig :D .

(seint svar).

Skrevet

Var ikke de same bildene på tråden om hvem på sonen som hadde hest? siker på at jeg har sett de før. Knall fine hest, tinkere er flotte hester men litt for "tunge" for meg:D

Skrevet
Var ikke de same bildene på tråden om hvem på sonen som hadde hest? siker på at jeg har sett de før. Knall fine hest, tinkere er flotte hester men litt for "tunge" for meg:D

Ja, det kan godt være.

Har ikke fått nye bilder av han enda :ahappy: . Venter på at hun skal sende ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...