Gå til innhold
Hundesonen.no

sukkerbiter


teresemor

Recommended Posts

Skrevet

noen jeg kjenner bruker å oppfordre hundene til å gjø og når de gjør det så få de sukkerbiter.

trodde hundene kunne bli blinde av sukker jeg.

blir de ikke syke av overdriving av sukker?

Skrevet

At hunder blir blinde har jeg ikke hørt, men hunder skal ikke ha sukker av den enkle grunn at det er totalt unaturlig for dem å spise. Sukker inneholder ingen næringsstoffer, og de forårsaker tannråte og overvekt. Å gi hunder sukkerbiter som belønning er helt på jordet.

Skrevet

Har hørt teorien om at hunder blir blinde av sukker, men ikke hva som skal være årsaken. Mennesker med diabetes kan få følgesykdommer, blant annet blindhet, og for de er det ekstra viktig å holde blodsukkeret mest mulig stabilt. Det gjør man ikke om man tyller i seg sukkerbiter. Men nå vet jeg ikke om hundeblindhet-teorien har oppstått fordi noen tilfeldigvis har hatt en hund med diabetes og har gitt den sukker..

Ingen av mine liker sukker, de er ikke vant til det.

Skrevet

ok, kanskje det er en myte da eller noe sånt.

Men jeg synes virkelig dette er helt idiotisk. man ødelegger jo hunden. Er jo en grunn til at man har godbiter som er laget til hund og det samme med for.

Hmmm syes det er dumt at enkelte propper hunden full av sukker og allslags tull og tøv.

Skrevet

Vel, for å si det slik.. Å gi en hund sukker er relativt unaturlig for min del. Nettopp fordi jeg ikke ville trodd at de verken ville ha det eller hatt noe bra av det. Men, da Sofus var liten (jeg var fremdeles i den tro at hunder ikke ville ha sukker...), så slafset han i seg en hel kopp med sukker (jada, dumme meg som ikke ryddet den vekk :S).

Men han tok ingen skade av det den gang. Men jeg har heller ingen intensjon om å forsøke en gang til liksom, av den grunn :P

Skrevet

Jeg tror det er en myte at hunden blir blind av sukker, men de har allikevel ikke godt av det.. Hundegodteri er tross alt ikke så dyrt så kjøper heller det enn å ta sjanser med "menneskegodteri"... ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...