Gå til innhold
Hundesonen.no

Pippin er så urolig for tida...


Symra&Pippin

Recommended Posts

Av og til tenker man at det hadde sikkert vært mulig å være ENDA flinkere med hund, slik at hunden hadde blitt ENDA greiere å ha med å gjøre... Akkurat nå for tiden merker jeg en snikende følelse av at det er noe jeg ikke har gjort riktig, et eller annet jeg ikke har full kontroll på. Og det kommer av at Pippin har vært så urolig i det siste. Han bjeffer mye mer enn før, og vimser omkring. Vanligvis legger han seg når man sier ligg, men det har vært mye vanskeligere å få til i det siste. Han reiser seg igjen etter fire sekunder.

Hovedteorien er at det er en løpetispe i nærheten. Han sniffer og snuser mer enn vanlig når vi går tur også. Hvis det er forklaringen synes jeg den tispa kan bli ferdig med løpetiden snart. Teori nummer to er at det har sammenheng med at vi pusser opp hus. Den ene stua er sperret av og det kommer banke- bore- og sagelyder derfra. Noen besøk av håndverkere har det også vært. Vi lar han kikke inn i denne stua slik at han skal forstå at det ikke er monstere og spøkelser som romsterer der, men han får ikke gå inn, og det synes han er dårlig gjort.

Vi prøver å ikke bli stresset selv av at han er sånn, da blir det jo bare verre, men jeg må si jeg er litt usikker på hva som skjer og hvordan jeg skal takle det...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...