Gå til innhold
Hundesonen.no

Emma, Golden Retriever.


Henriette
 Share

Recommended Posts

  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Nå har Emma vert her i to dager, alt funker supert.

De to siste inleggene i bloggen min står det litt om hvordan det har gått desse dagene:)

Skriv gjerne komentarer i bloggen:)

*flygg gjerne denne om den ligger fel*

Syns det er supert å lese at det har gått så bra. Og dette har nok hvert bra for både Henriette, Emma og deg. Kanskje for donny også?!

Så får vi håpe det går like bra fremover.

Det var jo flere som reagerte på at Emma som var "syk" skulle omplasseres, men tror dette var "medisinen" hennes. Henriette viste jo selv at Emma var annerledes hos andre, og at det var mest hjemme ho oppførte seg sånn. Og det er nok det at ho er som ho er(var) hjemme som har stresset henne opp, og har ført til at ho er så tynn.

Nå krysser jeg alt som kan krysses for at dette går bra :lol::)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oppdatering fra enda en dag:

Idag varnhun hjemme alene for (nesten) første gang, hu ha bjeffa litt, men tatt det rolig ellers.

Så når jeg kom hjem så fikk hun leke med adrian, de leker så fint ilag, Emma så ut som en flat Coat etter på da :P arti med søledammer, så da var det rett inn i dusjen :D

Nå er ikke gangen så skummel lenger.

Vi tok en tur til pappa, der fikk hun møte troya, Grand Danoisen, Det gikk egentli bra, troya knuffa litt helt først, men etter på ville hun leke ;)

Så gikk vi til hundetreninga, der var det meget lite folk idag, Aud med Emmi, Kjersti med Flat valpen, ei dame med malamute og jeg med søster, alemdina og hundene :P

Rett etter trening så gikk jeg tur med Choy og Emil, hvor deilig er det ikke å gå på tur med 2 herlige BC gutter, og få lønn for det :P

De ar dagens oppdatering, na ligger alle sliten på sofaen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har vi prøvd apportering med Emma, det var en suksess, hun synes det var arti, så dette er noe vi kommer til å prøve, kanskje om det går veldi bra, så kan hende vi satser på ta en prøve :)

Høres jo kjempe flott ut da :P Lykke til :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Nå er det lenge siden vi har oppdatert her :icon_redface:

Emma trives og legger på seg :)vi har flytta til en vennine som er så snill å ha oss her til vi finner ny plass å bo :lol:

Vennina har ei rottis tispe som har blitt bestis med Emma. De er helt uadskillige :)

Ellers går treninga framover, meldt oss på kurs med Ellinor Antonsen i april :)

Og kommer til å melde meg på et vidergående lp kurs i ålesund.

Emma er super flink i lydighet, det er vel heller jeg som trenger kurset :P

Slenger med noen bilder, lurer på om de blir for store da

P1300007.jpg

P1310048.jpg

P2010051.jpg

P2010052.jpg

P1240236.jpg

P1240182.jpg

P1240199.jpg

P2020056.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Nå har vi fåt flyttet i leilighet, bare meg og vovvene:)

Også fått kjøpt nytt kamra (kjøpte Mini sitt)

Så har tat en del nye bilder

I april har jeg bestemt meg for å stille og gå LP med Emma.

Så da reiser vi mannssterke til Førde og stiller der

:D

Bilder av nydelige dama:)

IMG_1779.jpg

http://i35.photobucket.com/albums/d171/don...en/IMG_1759.jpg

IMG_1757.jpg

IMG_1748.jpg

IMG_1729.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...