Gå til innhold
Hundesonen.no

Kul på 7 mnd gammel hund.


lunapatruna

Recommended Posts

Skrevet

hei!

Jeg satt nettopp og strøk over Luna da jeg oppdaget en kul på den ene siden. Den var ikke større enn en liten nøtt og helt myk.

Jeg klemte litt på den og og da kom det litt blod:S

Hv kan det ha vært? :icon_redface:

mvh Helene

Skrevet

Hm, siden det kom noe ut, så vil jeg anta at hun kanskje har hatt en flått og at det har blitt litt betennelse eller noe i det. Eller at hun har fått en rift eller noe.

Ble den tømt liksom? Altså, blitt borte?

Jeg tenkte i utg.pkt. på en fettkul. Det er jo veldig vanlig at hunder også kan ha-men har ikke hørt at man kan klemme ut noe av dem siden de ligger vanligvis under den "underste" huden (eh, sorry-har ingen medisinsk utdannelse.. men altså under det underste laget, knis..)

Skrevet

jeg fant en kul på Simba da han var over et år gammel, ble kjempe redd.. tenkte jeg skulle vente noen dager med å ringe dyrlegen men plutselig var den borte..

Får håpe den går bort på Luna å.. det kan være en fett kul også ;)

Eller kanskje du skal ringe vett. og høre?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...