Jump to content
Hundesonen.no

Kul på 7 mnd gammel hund.


lunapatruna

Recommended Posts

Posted

hei!

Jeg satt nettopp og strøk over Luna da jeg oppdaget en kul på den ene siden. Den var ikke større enn en liten nøtt og helt myk.

Jeg klemte litt på den og og da kom det litt blod:S

Hv kan det ha vært? :icon_redface:

mvh Helene

Posted

Hm, siden det kom noe ut, så vil jeg anta at hun kanskje har hatt en flått og at det har blitt litt betennelse eller noe i det. Eller at hun har fått en rift eller noe.

Ble den tømt liksom? Altså, blitt borte?

Jeg tenkte i utg.pkt. på en fettkul. Det er jo veldig vanlig at hunder også kan ha-men har ikke hørt at man kan klemme ut noe av dem siden de ligger vanligvis under den "underste" huden (eh, sorry-har ingen medisinsk utdannelse.. men altså under det underste laget, knis..)

Posted

jeg fant en kul på Simba da han var over et år gammel, ble kjempe redd.. tenkte jeg skulle vente noen dager med å ringe dyrlegen men plutselig var den borte..

Får håpe den går bort på Luna å.. det kan være en fett kul også ;)

Eller kanskje du skal ringe vett. og høre?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...