Gå til innhold
Hundesonen.no

Snorre von snicken von snocken batman


MegaMarie

Recommended Posts

Dette er katten i huset, Snorre.

:)

Navnet kommer av at mamma ville ha et navn på S til han og jeg hadde nettopp lært meg navnet på byen Stavanger da :D og det kunne det ikke bli så da brukte vi navnet til pappa sin jobb. Snorre A.

Men vi kaller han bare Snorre da :D , men hans hele navn er Snorre von snicken von snocken batman.

Han kjøpte vi i fra dyrebeskyttelsen. Mamma og de bestemte seg for at det var han de skulle ha over å bare høre ossen han så ut på telefonen. :P

Har ikke så mange bilder av han nå da men han er i hvertfall sort og hvit.

Han er helt sort med hvite høye sokker bak og hvite korte sokker framma. B)

Ett par hvite hårstrå på nesen og hvit i fra haken og ned til brystet og ned mellom forbeina.

Også har han en stor hvit flekk mellom bakbena på magen. :wub:

Her er bilder av våres 10 år gamle Snorre :P

i10913476_95772_2.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...
  • 1 month later...

å hjepes! Får første katt døpte vi Snorre, han bare flyttet inn til oss han :P Døpte han det for Snorre er jo en gammel kriger tror jeg det var?

Han var svær, sort og hvit, samme tegninger som din, men det hvite i annsiktet hans var formet rundt leppene hans som et smil. Han er dessverre død nå, men er utrolig katt som ikke fryktet noe... her gjemte nabohundene seg unna, for Snorre eide gata ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...