Gå til innhold
Hundesonen.no

Hormoner?


Comic

Recommended Posts

Heisann

Jeg har en 2 år gml hannhund. Jeg tenkte jeg skulle höre her om noen har lignende erfaringer som jeg har...

Noenganger får han en ´raptus´. Dette er ikke som raptus i vanlige fall med vill og ustyrlig löping. Det som skjer er at han ligger å slapper av/sover, så brå våkner han og begynner å spinne rundt seg selv på madrassen sin mens han pröver å slikke seg på penisen (som er erigert). De först gangene dette skjedde så sto spruten av en ubestemmelig väske... B) Denne väsken har sluttet. men selve raptusen skjer fortsatt. Kan hunder ha ´våte´ drömmer, eller er dette noe annet. Jeg har tenkt at det kanskje kan väre koblet til noen form for hormon produksjon da jeg synes dette ofte skjer i perioder da han er mer ´umulig´ å ha med å gjöre når det gjelder trening og at han er mer aktiv inne om kveldene...

Håper noen har forslag til hva dette kan väre...

PS jeg la denne inn på canis også, men det var desverre ingen som kunne svare der

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han vi har hadde våte drømmer før vi kastrerte han. Han kunne ligge å sove og så begynne og jukke for så å våkne med erigert utstyr og grise til teppet sitt da han fotvila gikk rundt i ring uten å skjønne helt hvorfor.

Har ikke skjedd etter kastreringa så det kan godt ha sammenheng med hormonene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke bare gutta som driver med det der...! :rolleyes: Tequila kan ligge så spretter hun opp og begynner å "vaske seg" og påfølgene jukking ut i løse lufta... Fint, get a room gidder du..? :rolleyes:

Men jeg har konstantert for evigheter siden at hun ER rar, og jeg er også ganske sikker på at hun er lesbisk så litt "onani" innimellom er da vel bare sundt!?" :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke bare gutta som driver med det der...! :rolleyes: Tequila kan ligge så spretter hun opp og begynner å "vaske seg" og påfølgene jukking ut i løse lufta... Fint, get a room gidder du..? :rolleyes:

Men jeg har konstantert for evigheter siden at hun ER rar, og jeg er også ganske sikker på at hun er lesbisk så litt "onani" innimellom er da vel bare sundt!?" :P

Det gjør Lotta også :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...