Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny gnager


Sverami

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei

Denne uken skal jeg gå til innkjøp av en liten gnagervenn ;) Om dyrebutikken har det jeg er ute etter da. Skal høre med dyrebeskyttelsen først da om de har noen som trenger ett hjem.

Men greier ikke å bestemme meg! Hamstere er utrolig fine og kjælne, men har ikke lyst på den vanlige gullfargen. Dverghamstere liker jeg rett og slett ikke ;) Ørkenrotter har jeg stort fint hjemmesnikret bur til og de er utrolig underholdende :P hmm...noen tips til hvordan jeg kan bestemme meg? ;)

Skrevet

Jeg har akkuratt det samme probleme, bare at jeg er ikke sikker på om jeg skal ha da.

Jeg syns også gull fargen er kjedelig, selv om noen er veldig pene da.

Jeg ville ha sett på hamstrene i dyre butikken og brukt tid på finne dem du likte best.

Så samtidig kunne du skikket på ørkenrottene.

Først ville jeg jo sett med dyrebeskyttelsen og vis det var noen der som du syns skulle få en ny sjanse som du ville stelle bedre med en den forje eieren så kan jo du ta den.

Ellers så kan du skike på hamstre og ørkenrotter i butikken og velge den du likte best.

Lykke til :)

Skrevet

Det finnes vel kanskje andre omplasseringssteder som har gnageree som trenger et nytt hjem? Evt. kan du se om det er noen privatpersoner som skal omplassere noen?

Skrevet

jeg vil anbefaler rotter :) men da må du ha minst 2, da dem ikke trives alene og er flokkdyr.. men mer koseligere,søtere,klokere og mer tillitsfulle gnagere skal man lete leeeenge etter. De både kjenner deg igjen og blir meget tillitsfulle og kan lære triks hvis man trener og koser mye med dem ;)Men de krever mye mer enn en hamster eller sånn da.. for de er meget kloke og trenger en del ting og sysselsette seg og trives ikke hvis dem blir sittene mye i buret sitt. Jeg hadde mine ofte løs på rottesikkra rom, og de løp etter meg hele gjengen når jeg gikk på gulvet, stoppet jeg opp fikk jeg 7 rotter klatrene opp etter klærne. Men er en fordel og få rotte hos private, da dyrebutikk rottene er ofte ikke sosialisert og kost med. Og rotter skal heller ikke ha sagflis, da dem kan få luftveisinfeksjon av det, så står dem på det i dyrebutikken ville jeg aldri kjøpt der.

*hilsen tidligere rotteeier og oppdretter* :wub:

Skrevet

Hei hei

Denne uken skal jeg gå til innkjøp av en liten gnagervenn :) Om dyrebutikken har det jeg er ute etter da. Skal høre med dyrebeskyttelsen først da om de har noen som trenger ett hjem.

Men greier ikke å bestemme meg! Hamstere er utrolig fine og kjælne, men har ikke lyst på den vanlige gullfargen. Dverghamstere liker jeg rett og slett ikke :D Ørkenrotter har jeg stort fint hjemmesnikret bur til og de er utrolig underholdende :P hmm...noen tips til hvordan jeg kan bestemme meg? :wub:

Hihijeg selges gullhamstere i alle andre farger enn vanlig "gull"har hvite,aprikos/hvit,brun og hvit med flekker,brunsort :D noen langhårte...bare som en opplysning :P Jeg ville valgt vanlig hamster jeg :P

Skrevet

Pjåter bare noe inn i samme tråd her jeg...

Er hamstre(ikke dvarghamstre men vanelige hamstre) flokk dyr??

Eller kan de være alene i bur??

Jeg kommer nok til å skaffe meg et hamster en gang, men ikke sånn med en gang.

Jeg liker best vanelige hamstre da jeg syns dverghamstre er litt for små :wub: Liker å ha noe som jeg kan klappe litt mer på :)

Skrevet

Pjåter bare noe inn i samme tråd her jeg...

Er hamstre(ikke dvarghamstre men vanelige hamstre) flokk dyr??

Eller kan de være alene i bur??

Jeg kommer nok til å skaffe meg et hamster en gang, men ikke sånn med en gang.

Jeg liker best vanelige hamstre da jeg syns dverghamstre er litt for små ;) Liker å ha noe som jeg kan klappe litt mer på :P

Gullhamstere(vanlig) er ikke flokkdyr. Et par kan gå sammen,men da vil det sannsynligvis bl masse unger eller masse krangling.

Kan fortelle en episode der jeg hadde et stort bur jeg hadde delt med en plexiplate,å hadde en hamster på hver side. Bråvåknet på natten av at den ene skrek skikkelig. Rusja ut å oppdaget at den eldste mirakuløst hadde klart å grave seg under plata å over til den andre siden å "satt" fast i den andre.Den yngste måtte avlives av skadene :( Hamstere sloss gjerne til den ene dør,da den svakeste blir hadlingslammet å bare lar seg bite,så nei hamstere bør ikkebo sammen. Eneste gangen di kan gå sammen er når hunnen har brunst,men åsså da må man stå klar med hanske å skille dem.

Hunnen er heller ikke særlig intr i ungene etter 4 uker å kan begynne å sloss med dem,så di er ikke særlige sosiale mot hverandre. (men self kommer det ann på individet da,har også hatt en hunn og en hann sammen som sov krøllet oppå hverandre inntil hunnen skulle føde,da tok jeg hanne ut,så det kan gå,men er ikke ofte :( )oj..detta ble vist litt langt,får håpe du lærte no av det da :D

Skrevet

Jojo, helt greit med lange innlegg bare det ikke er 10 lange innlegg etter hverandre :D

Ja egentlig så var jo dette en glad melding, da kan trenger jeg jo bare 1 hamster istedet for 2.

Selv om det også er koselig. Er enda litt før jeg skaffer meg ett, har i hvertfall lært mye her inne som jeg ikke viste :icon_redface: Får håpe jeg får meg et hamster om ikke lenge :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...