Gå til innhold
Hundesonen.no

Katt som slever


LØVEN

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Den ene katten vår har begynt og sleve.

Jeg oppdaget at han var litt våt rundt munnen i går da jeg gav dem Greenis. Trodde da at han slevet fordi han fikk noe som han liker supegodt.

Men nå for en liten stund siden var det en diger våt flekk på dynen der han nettopp hadde lagt og sovet.

Jeg har kikket inn i munnen og finner ikke noe som er unormalt der. Han er heller ikke hoven i ansikt eller hals.

Han spiser og drikker normalt også.

Jeg har snakket med vetrinær som mente at jeg ikke burde få panikk ennå. Han mente han kunne ha slikket/spist på noe han ikke tålte.

Leste litt om kattepest, men ingen av symptomene var sleving!

Er det noen som har vært borte i noe lignende?

Jeg er selvsagt meget bekymret!

Skrevet

Han spiste og drakk som normalt, men slvevde mest når han sov. Det avttok litt etter litt og nå er han tørr og fin rundt munnen :)

...så da var det kanskje som vetrinæren sa at han hadde spist på noe som han ikke tålt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...