Gå til innhold
Hundesonen.no

Klær?


Cec

Recommended Posts

Jeg har ingen seriøse tanker om å kjøpe klær til kattene mine, men jeg må innrømme at jeg blir rimelig lattermild med tanke på å kle på Simba en slik:

PF_BlingBlingSkull_stort.jpg

eller en slik...:

KB_sweat_bad_stort.jpg

eller kanskje en SLIK:

PF_travelwear_dyrisk.jpg

Noen som har forsøkt å kle på katten sin???

Har en følelse at pusene kommer til å være rimelig fornærmet en tid etterpå, men det hadde vært sååå festlig!

Kommer jo stadig festlige dyre-mail på jobben, og da hender det jo at man ser bilder av katter - rimelig misfornøyde sådan - med diverse utstyr... :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:D Min favorittbutikk www.petshopgirls.no har endel bilder av katter i klær...:

kostyme21.jpg

kostyme17.jpg

kostyme18.jpg

kostyme13.jpg

Alle bildene (både katter og hunder) finner du HER:

Petshopgirls

Min definitive favoritt var Harry-Potter pusen... den ser jo rett og slett dustete ut :(

Selvfølgelig ingen hyggelig affære for dyret, men de er da ikke langsinte!

En god latter forlenger livet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Jøss, det var da veldig til påstander da.

Mener du at jeg er GAL når jeg gjerne skulle sett min katt med genser, for å ta bilde av den og le litt, for så å kle av den igjen og se den løpe glad og naken videre?!

Jeg mener ikke det.

Og gal er jeg definitivt ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jøss, det var da veldig til påstander da.

Mener du at jeg er GAL når jeg gjerne skulle sett min katt med genser, for å ta bilde av den og le litt, for så å kle av den igjen og se den løpe glad og naken videre?!

Jeg mener ikke det.

Og gal er jeg definitivt ikke.

SERiØST?!KLÆR PÅ KATTA? :wub: Skjønner bare ikke hvordan enkelte her tenker!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tror dere katter liker å bli kledd opp?

For min del har jeg de samme meningene som når det gjelder hund. hunder kan bruke dekken/klær når det trengs.

Forskjellen er at katter går løse ute og kan henge seg opp i ting og skade seg!

Hvorfor kle opp katta hvis den ikke MÅ ha varme fra klær???

Fordi det er morsomt? Finn heller ei dokke å kle ut å le av den!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Jeg syns at mennesker som kler på dyra sine ikke har respekt for dyr, rett og slett. Dyr skal da ikke ha klær.

Det er ok med regnfrakker til hunder som er langhåret, sånn at pelsen ikke blir en stor flokedott.

Jeg syns påkledning av hunder er sykt, og enda sykere å kle på katten sin. Det er ok når du er liten og ikke skjønner noenting, men jeg syns forsåvidt at foreldre også kan si til barna sine at "her går grensa", dyret liker det ikke. At man heller kan kose med dyret, ikke tvinge det til å ha på teite klær.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har kledd ut gamlekatten min i babyklær som lita. hehe. Men da var jeg lita og syns det var morsomt.

Har gjort det et par ganger i ettertid, og her et bilde av den ene gangen *le*.

Må legge til at hun hadde det på seg KUN for bildets skyld!

n750515373_810873_612.jpg

Å ha katteklær for å kle på katten er jo sykt! Det er noe annet å 'kle på for bildets skyld'.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Begynner å bli rimelig drittlei kommentarene om at jeg er så "syk" som syntes tanken på min katt i genser høres morsom ut. Jeg elsker mine katter, og behandler dem som det viktigste i livet mitt! Jeg har aldri kledd på dem, og kommer selvfølgelig aldri til å waste 400 kr i hundeklær for at katten skal ha det på seg... Ettersom jeg tydeligvis ikke får slettet post'en, så ønsker jeg nå å sette punktum. Nå er det faktisk nok!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Folk blir så lett fornærmet. Om en har et plagg til katten for å så le i 10 sekunder er ikke noe å bry seg så veldig opp med! Da vi steriliserte Joplin så måtte hun ha på seg en sånn "sokk" for å dekke magen. Er jeg "gal" for å ha tvunget i henne det og la henne ha den på i 3-4 dager? Synes noen går for langt ved å kalle folk navn. Smaken er som baken.

Det er jo som sagt opp til hver eier, og ikke minst dyrene. Bestemoren min har mange dyr, og kjenner til noen av bikkjenen og en av kattene som faktisk går med hjemmelagd genser om vinteren. De liker det og bryr seg ikke...

et uskyldig lite bilde skader ikke katten mentalt, og jeg mener på det sterkeste at den ikke kommer til å hate meg om jeg setter på en av kattene mine i mine gamle dokkeklær i maks 10-20 sekunder. Skerp dere folkens! Jeg er 18 år, og synes noen av dere litt eldre er litt vel på kanten her. Det er ikke dyrplageri da det ikke påfører noe mental eller fysisk skade!

Og for moro skyld har jeg lagd ved dette bildet her...

fightcrime.jpg

http://bp1.blogger.com/_3Bphp4VaDnc/R0QBiQ6mVnI/AAAAAAAAAFk/bnGVK2j9H6s/s1600-h/fightcrime.jpg]Hva jeg "Kanskje" kjøper til jul

Ikke at jeg kommer til å gjøre det, da katten min hadde sett rimelig stygg ut, men det er lett humor. Jeg har i hvertfall det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlighet!

Hvis katten ikke synes det er ubehagelig så er det vel greit? Tror du katten merker selv at den ser teit ut? NEI.

Jeg prøvde å ta på Fia dekkenet til Frøken, men det kom raskt av igjen siden hun ikke likte det i det hele tatt. Men hvis katten ikke har ubehag av noe slag er det faktisk verken sykt eller farlig. Skjerp dere!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes ikke det er noe moro å se på heller jeg. En ting er hunder med dekken fordi de trenger det. Men katter trenger det ikke, så jeg ser ingen grunn til å kle på katta.

Sier jeg som kledde på pusen dukkeklær og la den oppi dukkevogna som lite, men ja, jeg var liten :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som sagt tidligere, denne diskusjonen burde egentlig bare vært slettet, fint hvis folk slutter å legge inn kommentarer her.

Beklager hvis du ikke likte at jeg svarte, men tar jeg ikke feil var det vel du som startet den?

Forstår ikke helt hvorfor den skulle vært slettet? For folk sier meningene sine? Det er et DISKUSJONSforum...... man får lov til å si meningene sine. Og er man redd for at folk kan reagere, så får man heller bare la vær å legge tråder inn. Mener ikke du ikke skal gjøre det altså, men folk må få si meningene sine :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beklager hvis du ikke likte at jeg svarte, men tar jeg ikke feil var det vel du som startet den?

Forstår ikke helt hvorfor den skulle vært slettet? For folk sier meningene sine? Det er et DISKUSJONSforum...... man får lov til å si meningene sine. Og er man redd for at folk kan reagere, så får man heller bare la vær å legge tråder inn. Mener ikke du ikke skal gjøre det altså, men folk må få si meningene sine :)

bra skrevet, kunne ikke få sakt det bedre selv.. :Laugh:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Beklager hvis du ikke likte at jeg svarte, men tar jeg ikke feil var det vel du som startet den?

Forstår ikke helt hvorfor den skulle vært slettet? For folk sier meningene sine? Det er et DISKUSJONSforum...... man får lov til å si meningene sine. Og er man redd for at folk kan reagere, så får man heller bare la vær å legge tråder inn. Mener ikke du ikke skal gjøre det altså, men folk må få si meningene sine :o

"Kjære" Wigdis. Takk for "konstruktiv" tilbakemelding. Jeg er på ingen måte "redd" for at folk kan reagere.

Men - folk har en tendens til å tolke ting forskjellig, og jeg synes det ble unødvendig mye personlige kommentarer rettet til meg, på bakgrunn av et helt useriøst tema. Noen skjønte tydeligvis ikke denne formen for spøk.

Ettersom JEG startet diskusjonen, så må også jeg få lov til å si ifra når jeg synes at folk har gått i overkant langt i sine karakteristikker av meg som dårlig egnet til å ha katt osv. Der tar de grundig feil. Når du til slutt topper det hele med å legge inn det siste innlegget, så blir jeg faktisk provosert. Jeg mener at folk har overreagert i sine tilbakemeldinger her, og jeg er ikke interessert i flere tilbakemeldinger om hvor idiotisk folk syntes at innlegget mitt var. Hvis du ikke kan respektere det, så synes jeg faktisk at du kunne skrevet det til meg i en pm, og ikke fortsette med å fremtvinge forskjellige typer forsvarstaler fra min side. Hadde jeg visst at folk ville forveksle mitt forsøkt på humor for et seriøst forslag til å PLAGE katten mest mulig, så ville jeg selvfølgelig aldri lagt inn det innlegget. Jeg kan fremdeles ikke se hvorfor folk skulle reagere som de har gjort, og skjønner heller ikke hvorfor sånne som deg fremdeles må komme med velmenende råd. Det trenger jeg ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...