Gå til innhold
Hundesonen.no

K800i og K750i


icebluelagoon

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Noen som har erfaring med K800i eller K750i?

Jeg har mest lyst til å kjøpe K800i, men vet ikke helt om jeg gidder å bruke 2000 på en mobil, er det verdt pengene? :)

Kjempe glad for svar!

Takk :)

Skrevet

Hei!

Noen som har erfaring med K800i eller K750i?

Jeg har mest lyst til å kjøpe K800i, men vet ikke helt om jeg gidder å bruke 2000 på en mobil, er det verdt pengene? :)

Kjempe glad for svar!

Takk :)

jeg gav 4300kr for min k750i, uten binding..

riktignok når den var helt ny, men..

langt fra den dyreste telefonen jeg har kjøpt, men den har forsåvidt vært ganske bra.

kjøpte i ettertid w800i hodetelefoner også, brukte den mye til musikk under sykling også

Skrevet

Jeg har k800i, kjøpte den på tele2.no for 999 kr! Er super fornøyd med den! Løp og kjøp! :)

Med hvilket abonnement var det?

Jeg kjøpte den nå, med Tele 2 Mobil Pluss abonnement, til 1199 kr.

Totalpris blir: 2826 kr.

:)

Skrevet

Som oftest lønner det seg å kjøpe mobiltelefon uten abo og så heller finne et billig et utenom - men om man ikke har råd til hele kjøpesummen der og da er det jo greit. Sånn lite hint fra sidelinjen :)

Skrevet
Som oftest lønner det seg å kjøpe mobiltelefon uten abo og så heller finne et billig et utenom - men om man ikke har råd til hele kjøpesummen der og da er det jo greit. Sånn lite hint fra sidelinjen :D

Det var det vi og fant ut da vi kjøpte våre. Gubben kjøpte en K750i da den var ny, han er visst veldig fornøyd med telefonen, og dens funksjoner holder visst i massevis til hans bruk i dag. Det eneste han savner er flight mode siden vi reiser en del med fly til family'en i nordnorge. Den andre vet jeg ingenting om, så kan ikke komme med noen sammenligningstips.

Skrevet

Med hvilket abonnement var det?

Jeg kjøpte den nå, med Tele 2 Mobil Pluss abonnement, til 1199 kr.

Totalpris blir: 2826 kr.

:D

hmmm... tror kanskje det var det.. husker ikke helt! jeg bruker et sim som jeg har champion abo i også har jeg det andre bare liggende brakk og betaler mnds avgiften, funker fint det! :P

Skrevet

Med hvilket abonnement var det?

Jeg kjøpte den nå, med Tele 2 Mobil Pluss abonnement, til 1199 kr.

Totalpris blir: 2826 kr.

:D

jeg gjorde det igår! :P virker som en konge telefon.. så har du det bste og nyeste så du kan liksom ha den en stund også..

Skrevet

jeg gjorde det igår! :D virker som en konge telefon.. så har du det bste og nyeste så du kan liksom ha den en stund også..

Hey! Gratulerer! :P

Jeg gleder meg skikkelig til jeg får den nå! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...