Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn


Marthe

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger litt hjelp her. Jeg er ganske blank på hva jeg skal kalle henne. Jeg trenger et navn som er lett å uttale. Vil ikke ha et navn som "alle" har :) Noen som har forslag?

(Trenger også et navn på A som skal stå på stamtavlen. Dette på være engelsk/amerikansk ) ;)

Skrevet

Hva heter de to andre du har?

De har hatt navn når jeg har fått de, så dette er første gang jeg skal få velge selv :) Tassa og Gobben heter de ;)

Skrevet

Draven (drayven) :) . Fra 'the crow' filmen, er etternavnet til hovedpersonen ;) .

Electra - Betyr "amber", som kan oversettes til rav.

Rhea - usikker betydning, men kan være beslektet med hreo (å flyte/stige) eller hreos (elv/strøm)

Selena

Uma - Navnet til en gudinne i hinduistisk mytologi.

Thalia - "å blomstre"

Devi - betyr gudinne ;)

Maia - "great"

Skrevet

Nei jeg syns ikke det ihvertfall...! Unisex :P

Hehe :P

Jeg skriver ned alle navnene :) Tusen takk for forslag! Er bare å komme med mer også :)

Skrevet

Jeg hadde jo en liste langt som et vondt år når jeg skulle velge navn til lille frøken tervtott, hvor den er blitt av i ettertid vet jeg rett og slett ikke, men de andre navnene som konkurrerte i toppen var bla. Whoopi og Jippi. En venninnes hund heter Cash - og det synes jeg er et kult navn. Generelt er jeg fan av navn som sier noe om hunden og dens personlighet. Derfor synes jeg du burde se valpen litt før du bestemmer deg for hva den skal hete - på den måten passer navnet litt bedre til henne :)

Skrevet

Vel...

Pus?

...og for stamtavle navn - Abigail

Jaa! Det er dødskult. Min neste hund skal være brukshundtispe og hete Pus:D

Skrevet

Jeg stemmer og for Pus B)

Elektra er forøvrig allerede brukt på ei malletispe så det ville jeg styrt litt unna.

Skrevet

Jeg hadde jo en liste langt som et vondt år når jeg skulle velge navn til lille frøken tervtott, hvor den er blitt av i ettertid vet jeg rett og slett ikke, men de andre navnene som konkurrerte i toppen var bla. Whoopi og Jippi. En venninnes hund heter Cash - og det synes jeg er et kult navn. Generelt er jeg fan av navn som sier noe om hunden og dens personlighet. Derfor synes jeg du burde se valpen litt før du bestemmer deg for hva den skal hete - på den måten passer navnet litt bedre til henne :)

Takk :) Ja, jeg må vente til jeg får valpen. Må bare ha mange navn å velge mellom først. Så nå skriver jeg ned alle forslagene.

Vel...

Pus?

...og for stamtavle navn - Abigail

Tusen takk, skal vurdere det :P Selvom katten heter det :rolleyes:

Skrevet

Synes du skal styre unna de typiske Ringenes Herre navnene. De alt for vanlige nå, og så eksisterer det nesten garantert en Nangijala-malle med det navnet. Emte har mye navn derifra.

Hva er kennelnavnet til valpen?

Mener det var ei dansk malletispe som het Snake en gang i tiden. Synes det er litt kult egentlig.

Taxi er litt festlig (men den bør være litt ulydig, så man kan løpe rundt i skogen og rope Taxi da...).

Ellers passer jo Active til en malle da. :)

Guest Gråtass
Skrevet

Da jeg skulle ha malle hadde jeg bestemt meg for navnet "chili", den skulle jo være liten rød og heit.. nå ble hunden stor, gul og gal og "gresskar" var ikke et alternativt navn da.. :D Ellers så er jeg enig med belgerpia; abigail er et passende navn. Active Attraction er også fanzy.

Skrevet

Synes du skal styre unna de typiske Ringenes Herre navnene. De alt for vanlige nå, og så eksisterer det nesten garantert en Nangijala-malle med det navnet. Emte har mye navn derifra.

Hva er kennelnavnet til valpen?

Mener det var ei dansk malletispe som het Snake en gang i tiden. Synes det er litt kult egentlig.

Taxi er litt festlig (men den bør være litt ulydig, så man kan løpe rundt i skogen og rope Taxi da...).

Ellers passer jo Active til en malle da. :P

Takk for forslag :P

Sender deg kennelnavnt på PM :D Slik at vi holder oss til emnet her :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...