Gå til innhold
Hundesonen.no

HD & AA røntging - hvordan foregår det?


Lizzie

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Lotta har nå passert året ( og vel så det) så nå er tiden inne for røntging. Kan noen forklare litt nærmere hvordan dette foregår; dopes hunden ned for å sørge for at den ligger helt rolig eller holdes den nede? Etter et uheldig veterinærbesøk med 3 assistenter som "slengte" Lotta på rygg og holdt henne nede mens hun var rimelig panisk er hun ikke lenger like glad i vetten som hun var :) Tviler på at hun ligger seg stille og fornøyd ned på bordet for å ta bilder for å si det sånn..... Hvordan ligger de ( på siden?) og hvor lenge må de ligge i ro mens bildene taes. Håper noen vil svare :D

Lizzie

Skrevet

Hunden dopes ned ja og legges på rygg i en "form" som holder dem i den stillingen(ikke så god til å forklare :) ) Så blir bakbeina strukket ut/holdt mens bildet blir tatt. Nå husker jeg ikke helt hvordan de holdt frembeina når de rønket albuene, men mener albuene blir presset ned mot bordet mens hunden ligger på rygg. Tar ikke så lang tid egentlig.

Skrevet

Ok. Det høres jo logisk ut at de må dopes, så nå vet jeg det i allefall!

Takk skal dere ha!

Forresten, dersom man ikke sender inn til NKK ( er jo blanding), får jeg da direkte svar av vetten?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...