Gå til innhold
Hundesonen.no

treff/ ringtrening


sweet happi molly

Recommended Posts

Skrevet

hei jeg lurte på om dere fortsatt har slike treff her, da jeg og valpen min treger det. hun er litt nervøs av seg skjønner dere. :P så vi har kunnet trengt litt hjelp med at det er andre som tar på henne og hun står på et bord.

Skrevet

Ja, det er fortsatt treff. Har bare vært litt stilt her i det siste, men det er bare å finne ut hvem som er interessert og når det passer :P Jeg blir gjerne med så lenge det skjer i helgen :-)

Skrevet

Jeg kan godt være med på ringtrening. Skal til Kongsvinger i helga da, men kan vel stort sett hver dag neste uke siden det er høstferie :P Spørs litt på om jeg får låne bilen.

Skrevet

Miniatyrhundklubben har treff/ringtrening hver søndag klokka 14.00 på City Syd :P Vet ikke om det er nå i høstferien, du kan jo sjekke på siden deres. http://www.miniatyrhund.net/

Edit: Hmm, trodde Cavalier var med i NMK jeg, men de er kanskje ikke det?

Skrevet

Cavalieren er ikke med i NMK lenger nei, men tror nok ikke det er noe problem å få være med på treningene likevel. :P

Skrevet

Ja, med tanke på at det er høstferie neste uke så er det sikkert mange som kan. Men jeg har dessverre ikke høstferie lengre :D Derfor kan jeg egentlig bare i helgene. Så si ifra når det blir da ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...